Lewandowski królem internetu po wyczynach w LM. "Śmierć, podatki i gole Lewego" [MEMY]

09.08.2020
Aktualizacja: 09.08.2020 10:59
Robert Lewandowski
9 Zobacz galerię

Po wspaniałym występie w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea, strzeleniu dwóch goli i zaliczeniu dwóch asyst Robert Lewandowski znalazł się na językach nie tylko wszystkich sportowych mediów świata, ale przede wszystkim kibiców i internautów. "Tylko trzy rzeczy są pewne - śmierć, podatki i gole Lewego". Zobacz MEMY po wyczynach Lewandowskiego w LM!

Bayern Monachium pokonał u siebie Chelsea FC 4:1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i tym samym awansował do kolejnej rundy, zwyciężając w dwumeczu aż 7:1. Wygraną w sobotę niemal w pojedynkę zapewnił Bawarczykom Robert Lewandowski, który miał kluczowy udział przy każdym zdobytym przez nich golu.

Najpierw, w 10. minucie meczu kapitan reprezentacji Polski wywalczył rzut karny dla swojej drużyny, który następnie sam wyegzekwował, by zaledwie 14 minut potem wyłożyć "patelnię" Ivanowi Perisiciowi. W 76. minucie zacentrował wprost na nogę Corentina Tolisso, a osiem minut później sam wykończył świetne dośrodkowanie Alvaro Odriozoli.

Dwie kolejne bramki pozwoliły "Lewemu" uciec w klasyfikacji strzelców LM od drugiego Erlinga Brauta Haalanda na trzy gole. Łącznie w tym sezonie Champions League napastnik ma ich już 13.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów Bayern zmierzy się z Barceloną. W sobotę "Duma Katalonii" pokonała SSC Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego 3:1.