Zamknij

Liga Mistrzów: Linfield FC rywalem Legii w 1. rundzie eliminacji

12.08.2020 23:39
Legia Warszawa
fot. PAP/EPA

Linfield FC będzie rywalem Legii Warszawa w 1. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Klub z Irlandii Północnej miał rywalizować w rundzie wstępnej z KF Drita Gnjilane, ale zespół z Kosowa został ukarany walkowerem.

Mistrzowie Kosowa i Irlandii Północnej mieli zmierzyć się we wtorkowy wieczór w Nyonie, ale w tej pierwszej ekipie wykryto koronawirusa. Najpierw spotkanie zostało przełożone, a teraz odwołane przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA), o czym na swojej stronie internetowej poinformowała Legia.

Legia - Linfield FC w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

- Choć – zgodnie z zasadami europejskiej federacji – mecz można rozegrać, gdy zdrowych jest przynajmniej 13 zawodników, w zespole Drity zakażenie wykryto zbyt późno. Nie pozwoliło to ze stuprocentową pewnością wykluczyć zakażenia u któregokolwiek z pozostałych członków zespołu, stąd spotkanie po prostu nie mogło się odbyć. Według restrykcji UEFA zostało więc odwołane i rozstrzygnięte walkowerem na korzyść Linfield FC - napisano.

Warszawski klub podejmie Linfield 18 sierpnia. Aby awansować do fazy grupowej, musi pokonać tego rywala, a następnie Ararat-Armenia lub Omonię Nikozja i dwóch kolejnych rywali.

RadioZET.pl/PAP/AN