Liga Mistrzów: Komplet uczestników 1/8 finału. Kto wyszedł z grupy?

08.12.2021 22:55
Liga Mistrzów

Szesnaście drużyn zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów 2021/2022. Sprawdź, kto wywalczył awans z grupy i rywalizować będzie w 1/8 finału Champions League. W gronie najlepszych nie zabrakło faworytów do końcowego zwycięstwa i obrońców tytułu.

Liga Mistrzów jak co roku dostarczyła kibicom mnóstwo emocji. Faworyci w większości przypadków nie zawodzili, co nie oznacza, że zabrakło niespodzianek.

Liga Mistrzów: wszyscy uczestnicy 1/8 finału

Wszystko zgodnie z planem poszło w grupie A, gdzie awans wywalczyły Manchester City i Paris Saint-Germain. Anglicy już na kolejkę przed końcem zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca. W grupie B bezkonkurencyjny był Liverpool. Szanse na awans z miejsca drugiego wciąż ma natomiast aż trójka uczestników: FC Porto, AC Milan i Atletico Madryt. W grupie C przykrą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Borussia Dortmund, która nie wywalczyła prawa do gry w fazie pucharowej. Awansowały za to Ajax Amsterdam i Sporting CP. Faworyci zrobili swoje w grupie D, gdzie miejsca premiowane awansem zajęły ekipy Realu Madryt i Interu.

Z pierwszego miejsca w grupie E bez problemów awansował Bayern Monachium. Do ostatniej kolejki o drugą pozycję walczą Barcelona i Benfica. Z awansu z grupy F cieszą się już gracze Manchesteru United. O miejsca w fazie pucharowej rywalizują wciąż Villarreal i Atalanta, które zmierzą się w bezpośrednim starciu. Nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte w grupie G. Tam w grze są wszystkie drużyny: Lille, FC Salzburg, Sevilla i Wolfsburg. Z grupy H pewny awans mają Chelsea i Juventus.

Liga Mistrzów: kto awansował do 1/8 finału?