Liga Mistrzów: Kolejny gol Lewandowskiego, Bayern pokonał Olympiakos

06.11.2019 20:45
Bayern - Olympiakos NA ŻYWO

Bayern Monachium pokonał Olympiakos 2:0 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę strzelił dla Bawarczyków Robert Lewandowski, drugą - wprowadzony po przerwie Ivan Perisic.

Bayern dominował od początku do końca, ale długo nie potrafił pokonać bramkarza rywali. W pierwszej połowie próbowali m.in. Thomas Muller i Kingsley Coman, ale żaden z nich nie trafił do siatki. Świetną okazję po rzucie rożnym miał Pavard, ale piłka po jego zagraniu zatrzymała się na słupku.

Przełamanie przyszło dopiero w drugiej połowie. W 69. minucie piłkę w pole karne dośrodkował z prawej strony Coman, ta trafiła do Lewandowskiego, który z bliska wpakował ją do siatki.

Wynik spotkania ustalił wprowadzony w końcówce Perisic, który wykorzystał podanie innego rezerwowego - Corentina Tolisso.

Po tym zwycięstwie Bayern zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BAYERN - OLYMPIAKOS:

90. min.

Koniec meczu! Bayern - Olympiakos 2:0!

88. min.

Kontratak gospodarzy, Tolisso zagrywa wzdłuż pola karnego i z bliskiej odległości do bramki trafia Perisic.

88. min.

GOL! Perisic trafia w pierwszym kontakcie z piłką!

87. min.

Wchodzi na boisko Perisic, który zmienia Gnabry'ego.

85. min.

Gnabry wystawia piłkę Kimmichowi - ten strzela z bliska, ale w ostatniej chwili blokuje go obrońca.

82. min.

Tolisso pojawia się na boisku w miejsce Gortezki.

81. min.

Muller wpada w pole karne, ale świetnie powstrzymał go Elabdellaoui.

74. min.

Davies teraz uderza zza pola karnego! Minimalnie nad bramką!

71. min.

Gnabry wzdłuż pola karnego do Comana, ale ten nie trafia do pustej bramki!

69. min.

Coman dośrodkował z prawej strony, tam wbiegł idealnie Lewandowski i z bliska pokonał bramkarza rywala.

69. min.

GOOOL! Lewandowski!!!

68. min.

Wreszcie na połowie rywala pograł Olympiakos, ale Elabdellaoui fatalnie dośrodkował i Neuer wznawia od bramki.

66. min.

Dośrodkowanie za dośrodkowaniem, ale wszystkie piłki wyłapuje golkiper gości.

64. min.

Mady Camara strzela z dystansu, ale bardzo niecelnie.

60. min.

Coman teraz w dobrej sytuacji, schodzi na prawą stronę - strzał! Znów skutecznie w bramce Jose Sa!

59. min.

Nieudany kontratak Bayernu. Gnabry za mocno zagrywał do Lewandowskiego.

57. min.

Muller zagrywa krótko do Gnabry'ego, ten strzela z ostrego kąta, ale uderzenie zablokowane.

53. min.

Indywidualna akcja Lewandowskiego. W ostatniej chwili piłka jednak uciekła mu spod nogi.

50. min.

Dośrodkowanie... Lewandowski przedłuża podanie - strzela głową Goretzka! Świetnie broni Sa!

48. min.

Próbowali wyjść z kontratakiem goście, ale wysoko ustawiony Neuer.

46. min.

Zablokowany strzał Comana z dystansu.

46. min.

Zaczynamy drugą część meczu!

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0!

45. min.

Dośrodkowanie... Strzela głową Pavard! Słupek!

44. min.

Jeszcze rzut rożny dla Bayernu po akcji Mullera.

40. min.

Coman chciał wymusić rzut karny. Powtórka pokazała, że sędzia słusznie nie przerwał gry.

38. min.

Posiadanie piłki 68:32 proc. na korzyść Bayernu.

35. min.

Muller dostaje piłkę w polu karnym, przekłada na lewą nogę - strzał! Wprost w bramkarza!

34. min.

Indywidualnie Coman, mija dwóch rywali - strzela z tzw. czuba! Świetnie broni Sa!

34. min.

Dalekie zagranie na Podence'a, ale przy przyjęciu pomagał sobie ręką.

33. min.

Nie ma pomysłu Bayern Monachium na rozmontowanie defensywy rywala.

31. min.

Po raz kolejny faulowany Lewandowski. Tym razem przez Semedo.

25. min.

Teraz wrzutka na głowę Lewandowskiego i mamy pierwszy celny strzał Polaka. Bez kłopotów poradził sobie z nim jednak Jose Sa.

24. min.

Dużo dośrodkowują w pole karne piłkarze Bayernu. Póki co jednak nie przynosi to zagrożenia pod bramką Greków.

20. min.

Teraz Gnabry do Lewandowskiego, ale nie miał szansy dobrze uderzyć z tej pozycji kapitan reprezentacji Polski.

18. min.

Ostre wejście Goretzki w środku pola. Arbiter nie wyciąga jednak żółtej kartki.

18. min.

Coman dośrodkowuje na Lewandowskiego... Jose Sa pewnie wychodzi z bramki.

17. min.

Prosty błąd Alaby, piłka trafia do Lazara Randjelovica, ale jego strzał mija bramkę Neuera.

16. min.

Gnabry tym razem na lewej stronie, schodzi do środka i strzela zza pola karnego, ale wprost w bramkarza.

15. min.

Goretzka na prawej stronie, zagrywa w pole karne... Zablokowane to podanie.

13. min.

Próba "klepki" między Lewandowskim a Mullerem. Nieudana.

10. min.

Lewandowski odgrywa do Mullera, ten znów pada w polu karnym... Znów gwizdek sędziego milczy.

8. min.

Bawarczycy ruszyli z kontratakiem, ale faulowany w środku pola Lewandowski.

6. min.

Jeszcze raz w akcji ofensywnej Gnabry, ale przegrał pojedynek z obrońcą. Od bramki wznowi Sa.

5. min.

Kolejna akcja gospodarzy, piłka wycofana na 16. metr - strzela Goretzka! Na raty, ale interweniuje bramkarz Olympiakosu.

3. min.

Gnabry zgrywa teraz do Mullera w pole karne, ten pada na murawę, ale sędzia nie przerywa gry.