Zamknij

Liga Mistrzów: Gospodarze rewanżowych meczów 1/8 finału bez zmian

09.07.2020 21:12
Bayern Monachium
fot. AP/Associated Press/East News

UEFA poinformowała w czwartek, że nie zmieni gospodarzy rewanżowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Cztery drużyny LE, które nie rozegrały jeszcze żadnego spotkania w tej fazie turnieju, rozegrają po jednym, na neutralnym gruncie.

Rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, które nie mogły odbyć się w terminie z powodu pandemii koronawirusa, zostaną rozegrane zgodnie z planem na stadionach uczestniczących w rozgrywkach klubów - poinformowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA).

Czwartkowa decyzja dotyczy czterech meczów Champions League: Bayern Monachium - Chelsea (w Londynie było 3:0 dla Bayernu), Barcelona - Napoli (we Włoszech było 1:1), Manchester City - Real Madryt (w stolicy Hiszpanii "The Citizens" wygrali 2:1) oraz Juventus - Olympique Lyon (we Francji gospodarze zwyciężyli 1:0).

Zobacz także

Liga Mistrzów: Gospodarze rewanżowych meczów 1/8 finału bez zmian

Z kolei w Lidze Europy nie rozegrano żadnego spotkania rewanżowego, a w dwóch przypadkach nie udało się nawet zorganizować pierwszego meczu. Chodzi o pary Inter Mediolan - Getafe i Sevilla - Roma.

Dla nich UEFA przygotowała inne rozwiązanie, o czym informowała już na początku lipca: zamiast systemu "mecz i rewanż" zespoły te rozegrają po jednym spotkaniu na neutralnym gruncie w Niemczech.

Wszystkie te mecze mają się odbyć na początku sierpnia. Później rozpoczną się turnieje "Final Eight" z udziałem wszystkich ćwierćfinalistów. Uczestnicy Ligi Mistrzów grać będą w Lizbonie, a Ligi Europy - w Niemczech.

Losowanie par ćwierćfinałowych obu rozgrywek zaplanowano na piątek 10 lipca.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu