Liga Mistrzów: Spacerek w Budapeszcie. Barcelona gładko pokonała Ferencvaros

02.12.2020 22:53
Ferencvaros - Barcelona NA ŻYWO

FC Barcelona gładko pokonała u siebie Ferencvaros w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i tym samym umocniła się na pozycji lidera grupy G. Gole dla Katalończyków strzelali kolejno Antoine Griezmann, Martin Braithwaite oraz Ousmane Dembele.

Mecz Ferencvaros - Barcelona był spotkaniem piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie obu drużyn na Camp Nou zakończyło się pogromem Węgrów 5:1 i nie inaczej było tym razem, w Budapeszcie.

Strzelanie dla Barcelony rozpoczęło się dość wcześnie, bo w 14. minucie meczu. Jordi Alba zagrał świetną, niską piłkę w pole karne Ferencvarosu, a tam już czyhał na nią Antoine Griezmann. Francuz uderzył z pierwszej piłki, piętą i pewnie pokonał rezerwowego bramkarza reprezentacji Węgier, Denesa Dibusza.

Liga Mistrzów: FC Barcelona pokonała Ferencvaros

Drugi gol dla Katalończyków padł zaledwie sześć minut później, gdy z mniej więcej tej samej strony boiska, po przedryblowaniu dwóch obrońców, dośrodkował Ousmane Dembele. Tym razem na jedenastym metrze znajdował się Martin Braithwaite, który pewnym, mocnym strzałem z dużego palca wpakował piłkę w róg bramki.

W 28. minucie było już 0:3. Minutę wcześniej fatalny w tym meczu Abraham Frimpong sfaulował w polu karnym Duńczyka Braithwaite'a, a sędzia wskazał na "wapno". Do "jedenastki" podszedł ten, który asystował przy golu byłego napastnika Leganes, Dembele, i pewnym strzałem pokonał Dibusza.

Chociaż po tym golu Ferencvaros nareszcie zaczął dochodzić do głosu, więcej bramek w tym meczu już nie padło. W Barcelonie swoje okazji marnowali jeszcze Braithwaite, Dembele czy Trincao i ostatecznie mecz zakończył się na wyniku 3:0 dla Barcelony.

Za tydzień Katalończycy rozegrają ostatnie spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Juventusowi, które zadecyduje o tym, czy popularna "Blaugrana" awansuje do dalszej rundy z pierwszego, czy drugiego miejsca. W pierwszym meczu Barcelona pokonała turyńczyków 2:0, więc by stracić swoją trzypunktową przewagę nad "Starą Damą", musiałaby przegrać trzybramkową różnicą.

Ferencvaros - Barcelona: Wynik meczu 5. kolejki fazy grupowej LM

Ferencvaros Budapeszt - Barcelona 0:3 (0:3).

Bramki: Antoine Griezmann (14), Martin Braithwaite (20), Ousmane Dembele (28-karny).

Sędzia: Aleksiej Kulbakow (Białoruś).

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ FERENCVAROS - BARCELONA W 5. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LM: