Zamknij

Co z tegoroczną Ligą Mistrzów? Wyciekł plan UEFA

15.06.2020 22:14
Wyciekly szczegóły planu na dokończenie LM i LE
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Chociaż zmagania ligowe powróciły, wciąż nie wiadomo, co dalej z Ligą Mistrzów i Ligą Europy. „La Gazzetta dello Sport” poinformowała o szczegółowym planie UEFA na temat europejskich pucharów. Poznaliśmy też wstępne daty dokończenia tegorocznego sezonu.

Warto przypomnieć, że Liga Mistrzów została zawieszona w trakcie meczów 1/8 finału. Awans do najlepszej ósemki zdążyły wywalczyć: Atletico Madryt, Atalanta, RB Lipsk i PSG. Nadal nie znamy pełnego składu ćwierćfinalistów wśród par: Barcelona – Napoli (0:1 w pierwszym meczu), Manchester City – Real Madryt (2:1), Juventus – Lyon (0:1) i Bayern Monachium – Chelsea (3:0).

Jak wcześniej informowaliśmy, spotkania mają zostać dograne, a osiem zespołów uda się do Lizbony, gdzie odbędą się trzy rundy, gdzie drużyny zagrają po jednym meczu na neutralnym terenie. Całość ma odbyć się w dniach 12-23 sierpnia.

Jak podaje „La Gazzetta dello Sport” na identycznych zasadach ma zostać dokończona Liga Europy. Jednak te rozgrywki mają zostać przeprowadzone w Niemczech, a ich termin przewidywany jest na 10-21 sierpnia. Chociaż pierwotnie finał LE miał odbyć się w Gdańsku, ostateczna walka o puchar ma przenieść się do Kolonii. Jednocześnie wcześniejsze spotkania mają zostać rozegrane w Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Duisburgu oraz we Frankfurcie.

Na 17-18 czerwca zaplanowano wideokonferencję Komitetu Wykonawczego UEFA, po której mamy poznać oficjalne informacje na temat dokończenia europejskich pucharów.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/gazzetta.it