Liga Mistrzów: Wpadka United, triumf Bayernu i zwycięstwa faworytów [WYNIKI]

14.09.2021 23:00
Chelsea - Zenit

Bayern pokonał Barcelonę 2:0 na inaugurację fazy grupowej Ligi Mistrzów. W innych meczach Juventus wygrał z Malmo 3:0, Chelsea zwyciężyła z Zenitem 1:0, a dość nieoczekiwanie Manchester United uległ Young Boys 1:2. Sprawdź wszystkie wyniki z wtorkowych meczów 1. kolejki Ligi Mistrzów.

W jednym z pierwszych meczów 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Manchester United niespodziewanie przegrał z Young Boys 1:2. Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Cristiano Ronaldo, który pokonał Davida von Ballmoosa. Szwajcarzy do wyrównania doprowadzili w 66. minucie - do siatki trafił Kameruńczyk Nicolas Ngamaleu. Pomimo kolejnych ataków gospodarze nie byli wstanie pokonać Davida De Gei po raz drugi, ale z "pomocą" przyszedł im w piątej doliczonej minucie Jesse Lingard. Anglik zbyt lekko podał do hiszpańskiego bramkarza, a piłkę przejął Amerykanin Jordan Siebatcheu, który nie miał problemu z wykończeniem akcji.

Nietypowy przebieg miała pierwsza połowa rozgrywanego równocześnie spotkania w stolicy Andaluzji, gdzie Sevilla podejmowała FC Salzburg. Sędzia podyktował w niej aż cztery rzuty karne, w tym trzy dla gości, ale na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1. "Jedenastkę" dla mistrzów Austrii wykorzystał Chorwat Luka Sucic (21.), który kwadrans później takiej samej szansy już nie wykorzystał, podobnie jak Karim Adeyemi w 13. minucie, natomiast dla gospodarzy trafił inny Ivan Rakitić.

Liga Mistrzów: Debiut Piątkowskiego, wygrane Bayernu, Chelsea i Juventusu

Od 50. minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Youssefa En Nesyriego. Marokańczyk został ukarany drugą żółtą za "nurkowanie" w polu karnym. Chwilę po tym incydencie na boisko z ławki rezerwowych wszedł Piątkowski.

W wieczornych meczach Bayern Monachium pokonał w hitowym starciu Barcelonę 3:0. Drugą i trzecią bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Polak na początku w 56. minucie pokonał Marca-Andre ter Stegena strzałem z niewielkiej odległości, dobijając uderzenie Jamala Musiali, który trafił w słupek. Wcześniej bramkę zanotował Thomas Mueller. Reprezentant Polski ponownie trafił do siatki w 85. minucie. Kapitan kadry znów zachował się czujnie pod bramką, gdzie dopadł do futbolówki, która po uderzeniu Gnabry'ego odbiła się od słupka i wpakował ją do siatki.

W innych spotkaniach Chelsea skromnie wygrała z Zenitem Sankt-Peterburg 1:0. Jedynego gola w 69. minucie dla The Blues zdobył Romelu Lukaku. W pojedynku Juventusu z Malmo gracze Starej Damy wyszli na prowadzenie już w 23. minucie. Alex Sandro wykorzystał podanie Bentancura i pewnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Paulo Dybala, a jeszcze w doliczonym czasie gry trzeciego gola dla Włochów zdobył Alvaro Morata.

Reszta meczów zakończyła się remisami. Lille bezbramkowo zremisował z Wolfsburgiem, podobnie jak Dynamo Kijów z Benfiką Lizbona, a w spotkaniu Villarrealu, Hiszpanie podzielili się punktami z Atalantą Bergamo po wyniku 2:2. W ekipie gospodarzy czerwoną kartkę w 84. minucie zobaczył Francis Coquelin.

Liga Mistrzów: WYNIKI wtorkowych meczów 1. kolejki fazy grupowej

Sevilla - RB Salzburg 1:1

Young Boys - Manchester United 2:1

Lille OSC - VfL Wolfsburg 0:0

Villarreal - Atalanta Bergamo 2:2

Chelsea Londyn - Zenit Sankt-Petersburg 1:0

Malmo - Juventus Turyn 0:3

FC Barcelona - Bayern Monachium 0:3