Liga Mistrzów: Sześć bramek na Camp Nou. Barcelona rozbiła Ferencvaros

20.10.2020 22:53
FC Barcelona - Ferencvaros

FC Barcelona rozgromiła u siebie Ferencvaros w meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gole dla Katalończyków zdobyli Lionel Messi, Ansu Fati, Philippe Coutinho, Pedri i Ousmane Dembele, zaś dla gości trafił Igor Kharatin.

Piłkarze Barcelony zwycięstwem nad Ferencvarosi TC 5:1, m.in. dzięki 116. bramce w tych rozgrywkach Lionela Messiego, zainaugurowali nową edycję Ligi Mistrzów

Barcelona poprzednią edycję zakończyła na ćwierćfinale i porażce aż 2:8 z późniejszym triumfatorem - Bayernem Monachium. Po letniej rewolucji nowe rozgrywki zaczęła jednak z wysokiego "c", nie dając szans wracającej do LM po 25 latach drużynie Ferencvarosi.

Liga Mistrzów: Barcelona rozbiła Ferencvaros. Piękne gole na Camp Nou [WIDEO]

W 27. minucie prowadzenie gospodarzom dał Messi, który wykorzystał rzut karny. To jego 116. trafienie w Champions League. Lepszy jest tylko Cristiano Ronaldo - 130, choć Argentyńczyk został we wtorek pierwszym zawodnikiem, który zdobył gola w 16. kolejnym sezonie LM.

Później do siatki mistrza Węgier piłkę posłali m.in. wschodząca gwiazda "Barcy" Ansu Fati oraz Brazylijczyk Phillippe Coutinho, który jeszcze w sierpniu strzelił gola hiszpańskiej drużynie jako piłkarz wypożyczony do Bayernu.

Ostatnie 22 minuty miejscowi grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą ujrzał Gerard Pique.

Barcelona - Ferencvaros: Wynik meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Barcelona - Ferencvaros 5:1 (2:0).

Bramki: dla Barcelony - Lionel Messi (27-karny), Ansu Fati (42), Philippe Coutinho (52), Pedri (82), Ousmane Dembele (89); dla Ferencvarosu - Igor Charatin (70-karny).

Czerwona kartka: Gerard Pique (Barcelona, 68).

Sędzia: Sandro Scharer (Szwajcaria).

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ FC BARCELONA - FERENCVAROS TC W 1. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW: