LM: Atletico nie dało szans Krychowiakowi i spółce. Lokomotiv przegrał w Moskwie

01.10.2019 22:55
Lokomotiv - Atletico na zywo

Atletico Madryt pokonało w Moskwie Lokomotiv Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramki dla gości strzelali kolejno Joao Felix i Thomas Partey. "Krycha" i Rybus rozegrali pełne 90. minut meczu.

Lokomotiv Moskwa przegrał z Atletico Madryt 0:2 (0:1) w meczu grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów po golach Joao Felixa i Thomasa Parteya. Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus rozegrali całe, dobre spotkanie w barwach gospodarzy.

Liga Mistrzów: Atletico Madryt pokonało Lokomotiv Moskwa

Pierwsza połowa to popis obu drużyn. Z języków komentatorów nie mogło schodzić nazwisko pomocnika reprezentacji Polski, Grzegorza Krychowiaka, który do spółki z Joao Mario rozbrajał defensywę gości. W Atletico również nie brakowało jednak zawodników znajdujących się w dobrej dyspozycji. W pomocy brylował przede wszystkim Thomas Partey, lecz aktywni byli również napastnicy "Los Indios" - Alvaro Morata i Diego Costa. Ten ostatni nie mógł jednak opuszczać boiska po pierwszych 45. minutach z uniesioną głową.

Już bowiem po pierwszym kwadransie reprezentant Hiszpanii nie trafił na pustą bramkę po świetnie wykonanym rzucie rożnym przez Parteya. Jego strzał z okolic drugiego metra poszybował nad poprzeczką. W 38. minucie dobrym strzałem po pięknym odegraniu piętą Koke popisał się Morata, jednak i wówczas świetną interwencją popisał się Guilherme. Krychowiak z Mario przeprowadzali liczne akcje, jednak w tej części meczu żadna z nich poważnie nie zagroziła bramce Jana Oblaka.

Pierwszy gol dla gości padł tuż po przerwie. Piłkę w polu karnym Lokomotivu odebrał Joao Felix, który dopiero za drugim uderzeniem, na tzw. "raty" pokonał rosyjskiego bramkarza gospodarzy. Druga bramka wpadła zaledwie 10 minut później. Po salwie ataków podopiecznych Yuriego Semina Atletico przeprowadziło skuteczną kontrę, a, po dobrym dograniu Costy, piłkę do pustej siatki wpakował Partey. Zanim arbiter główny uznał tego gola, skorzystał jeszcze z powtórki VAR, która potwierdziła jego decyzję o braku spalonego i prawidłowo zdobytej bramce.

Najgroźniejszą akcję w drugiej połowie Lokomotiv przeprowadził w 73. minucie meczu. Krychowiak przejął wówczas odbitą piłkę w polu karnym Oblaka i pewnym strzałem z woleja uderzył po krótkim słupku. Dokładnie w tym miejscu słoweński bramkarz wyrósł jak spod ziemi i udaremnił próbę pomocnika. Polak stanął jeszcze przed szansą dobitki, lecz i to uderzenie pewnie wybronił golkiper gości. Moskwianie atakowali jeszcze w końcówce spotkania, na bramkę uderzał z główki jeszcze między innymi Dmitri Barinov, jednak nie udało im się ostatecznie strzelić nawet gola kontaktowego.

Lokomotiv - Atletico: Wynik meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Lokomotiv Moskwa - Atletico Madryt 0:2 (0:1).

Bramki: Jorge Felix (48), Thomas (58).

Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael).

Poniżej relacja meczu Lokomotiv - Atletico w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów:

FT

Koniec meczu! Lokomotiw przegrywa z Atletico 0:2 po golach Joao Felixa i Thomasa Parteya w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Za wspólnie spędzone emocje tego spotkania serdecznie Państwu dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

90+3'

Rzut wolny z niezłej pozycji dla Lokomotiwu. Wrzuca Joao Mario, ale akcję Portugalczyka zakończył ostatecznie Oblak.

90+2'

Uderzył z dystansu Thomas Partey, ale wysoko nad bramką.

90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

W polu karnym Lokomotiwu znalazł się teraz Correa, który uderzył jednak zbyt przewidywalnie. Dobra obrona Guilherme.

89'

I po dobrym dośrodkowaniu Joao Mario główką na bramkę Oblaka uderzył Barinov. Rosjanin strzelił minimalnie niecelnie.

88'

Po długich przerwach w grze wreszcie w akcji Lokomotiw, Joao Mario wywalczył rzut rożny.

87'

Zmiana w Atletico: Angel Correa pojawił się na boisku za Koke.

85'

Żółta kartka dla Joao Mario za faul na piłkarzu Atletico.

84'

Zmiany w obu drużynach: Aleksandr Kolomeytsev pojawia się na murawie za Fedora Smolova w zespole gospodarzy, zaś w drużynie gości boisko opuszcza Joao Felix, a w jego miejsce pojawia się Mario Hermoso.

82'

Żółta kartka dla Felipe za faul na piłkarzu Lokomotiwu.

80'

Zmiana w Lokomotiwie: Vladislav Ignatjev opuścił boisko na rzecz Edera.

79'

Zamieszanie pod polem karnym Lokomotiwu wyjaśniają ostatecznie obrońcy gospodarzy.

78'

I już przed pierwszą szansą Lemar, piłkarz Atletico uderzył na bramkę Lokomotiwu przy krótszym słupku, lecz czujnie na posterunku Guilherme. Rzut rożny dla gości.

77'

Diego Costa opuścił murawę. W jego miejsce na boisku pojawił się Thomas Lemar.

75'

Trzy rzuty rożne Lokomotiwu z rzędu. Żaden nie zagroził bramce rywali na tyle, by piłkarze rosyjskiego klubu zdobyli kontaktowego gola.

73'

Cóż za obrona Oblaka! Krychowiak przed fenomenalną okazją trafił z woleja przy słupku, ale słoweński bramkarz wybił piłkę przed siebie. Polak dobijał, lecz i tym razem górą wyszedł z sytuacji golkiper Atletico. Korner.

72'

Z rogu pola karnego uderzył Fedor Smolov. Nad bramką.

71'

Joao Mario szukał podaniem Krychowiaka, ale Polak nie zdołał dojść do piłki.

70'

Diego Costa również spróbował z dystansu. Równie niecelnie.

67'

Znowu z dystansu szczęścia spróbował Grzegorz Krychowiak. Tym razem Polak uderzył lewą nogą, nisko, przy słupku, ale tuż obok bramki Oblaka.

65'

Dwa szybkie rzuty rożne dla Atletico. Oba dobrze zażegnane prze obrońców Lokomotiwu.

62'

Ignatjev sfaulował Ariasa. Żółta kartka dla Rosjanina.

59'

Gracze Lokomotiwu sygnalizowali jeszcze spalonego, będzie powtórka VAR. Sędzia Orel Grinfeld potwierdza, że nie było ofsajdu! Lokomotiw 0:2 Atletico.

58'

I to nie Lokomotiw skorzysta po rzucie rożnym, ale Atletico! Świetną kontrę przeprowadził Diego Costa, który zagrał do Thomasa Parteya, a ten wpakował piłkę do siatki.

57'

Wreszcie zaczął atakować Lokomotiw, wpierw akcję przeprowadził Smolov, za moment Joao Mario. Po akcji Brazylijczyka będzie rzut rożny dla Rosjan.

50'

Nie przestaje atakować Atletico, podopieczni Diego Simeone mieli rzut wolny z lewej strony boiska, który ostatecznie jednak niewykorzystany.

48'

Co się odwlecze, to nie uciecze! Joao Felix strzela na 1:0. Jego pierwszy strzał odbił wpierw Guilherme, lecz bramkarz Lokomotiwu nie poradził już sobie z jego dobitką. Lokomotiw 0:1 Atletico.

47'

I Atletico rozpoczyna z wysokiego C, przed dobrą szansą Saul, ale jego strzał niecelny.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu! Przy piłce Atletico.

HT

I ta akcja zakończyła nam pierwszą połowę meczu. Lokomotiw Moskwa 0:0 Atletico Madryt.

45+2'

Po faulu Barinova rzut wolny dla Atletico z głębi pola. Dobre dośrodkowanie piłkarzy gości niepewnie wybił przed siebie Guilherme, który szczęśliwie rozpoczął kontrę Lokomotiwu. Piłkę pod polem karnym podopiecznych Diego Simeone dostał Krychowiak, który świetnym podbiciem piłki znalazł na skrzydle Idowu. Nigeryjczyk jednak fatalnie przestrzelił.

45+1'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy meczu.

45'

Atakował Lokomotiw, dobrą piłkę do Smolova zagrał Barinov, lecz odegranie Rosjanina do Joao Mario bardzo słabe.

43'

Uderzył z dystansu Grzegorz Krychowiak, lecz piłka minęła poprzeczkę bramki Jana Oblaka.

41'

Kontratak Lokomotiwu, atakował Krychowiak, Smolov i Rybus, ale polski obrońca ostatecznie zablokowany. Kolejna akcja Atletico zakończyła się natomiast fatalnym strzałem z dystansu Thomasa Parteya.

39'

Po kolejnej dobrej wrzutce z kornera Atletico główkował tym razem Felipe, lecz jego strzał wybił przed siebie Guilherme. Bramkarz Lokomtiwu interweniował ryzykownie, ale szczęśliwie dla jego drużyny.

38'

Kolejna świetna piłka Parteya, tym razem do Koke, który piętą odegrał do Moraty. Hiszpan stanął oko w oko z Guilherme, dobrze uderzył po krótkim słupku, ale reprezentant Rosji był na posterunku.

35'

Wyśmienita wrzutka Saula do Diego Costy kończy się kolejnym kiksem Hiszpana, ale na jego szczęście również spalonym. Dobra pułapka ofsajdowa obrońców Lokomotiwu.

33'

Rosjanin nie zdoła już wrócić na boisko. Kontuzja Zhemaletdinova. Zmienia go Nigeryjczyk Bryan Idowu.

32'

Leży na boisku Zhemaletdinov. Przerwa w grze.

30'

Żółta kartka dla Thomasa Parteya za faul na Zhemaletdinovie.

29'

I kolejna wrzutka "na aferę" Atletico, tym razem wybijał Howedes.

28'

Świetna akcja Atletico, przed wyborną szansą na gola stanął Morata, lecz niezwykle ofiarnie interweniowali obrońcy Lokomotiwu. Po sporym zamieszaniu w polu karnym piłka ostatecznie wylądowała w dłoniach Guilherme.

26'

Krychowiak wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny z dogodnej pozycji. Uderzył Joao Mario, jednak sporo nad bramką.

25'

Po podaniu Ignatjeva strzału z dystansu spróbował Smolov, ale wysoko nad bramką Rosjanin.

24'

Korner wykonany szybko podaniem do Joao Mario, który wrzucił w stronę Krychowiaka, ale dobrze uprzedzili Polaka obrońcy Atletico.

23'

Wreszcie zaatakował Lokomotiw. Akcję z prawej strony pociągnął Zhemaletdinov i wywalczył rzut rożny.

21'

Brzydszy moment meczu. Kilka fauli graczy Atletico jest prawdopodobnie wynikiem frustracji po zaprzepaszczonej szansie Costy.

19'

CO ZA PUDŁO COSTY! Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Thomasa hiszpański napastnik znalazł się sam na sam z pustą bramką i... nie trafił nawet w jej światło. Wciąż 0:0!

18'

Następna akcja Atletico, wrzucał tym razem w pole karne Arias, ale blokowany przez Howedesa kolejny napastnik madrytczyków. Korner.

17'

Świetne przeszywające podanie Thomasa Parteya do Joao Felixa, Portugalczyk wrzucał w pole bramkowe, lecz dobrze interweniował Guilherme.

16'

Spokojniejszy fragment gry. Piłkę długo holuje Atletico.

15'

Kolejny spalony Atletico. Tym razem na ofsajdzie Renan Lodi.

14'

Rybus ponownie udaremnia akcję Diego Costy.

11'

Świetna dwójkowa akcja Krychowiaka z Joao Mario: "Krycha" zgrał na lewą stronę do Brazylijczyka, ten wrzucił, a Polak z impetem strącił futbolówkę głową, która ostatecznie minęła bramkę Oblaka.

9'

Wrzutka Koke ponownie dobra, znów na głowę Gimeneza, lecz tym razem w porę zareagował Guilherme.

9'

Atak Diego Costy udaremnił Rybus, będzie rzut rożny.

8'

Atletico naciera, Morata znów przyłapany na spalonym.

5'

Wrzutka Koke z kornera dobra, na głowę Jose Gimeneza, ale Urugwajczyk mocno przestrzelił.

4'

Pierwsza groźna akcja Atletico, dośrodkowywał Arias, ale obrońcy Lokomotiwu w porę wybili piłkę na rzut rożny.

3'

Na spalonym Alvaro Morata po ataku gości.

3'

Pod polem karnym Atletico pojawił się Grzegorz Krychowiak, lecz szybko odebrana piłka polskiemu pomocnikowi.

2'

Pierwsze minuty ukazują nam głęboko cofniętych gospodarzy i wysoko atakujących gości.

1'

Za nami hymn Ligi Mistrzów i rozpoczynamy mecz! Przy piłce Lokomotiw.

21:00

Przypomnijmy, że drużyna Krychowiaka przystępuje do meczu z Atletico jako lider grupy D. W swoim pierwszym spotkaniu Lokomotiw pokonał 2:1 Bayer Leverkusen. Atletico z kolei zremisowało 2:2 z Juventusem Turyn Wojciecha Szczęsnego.

20:49

Jak widzimy, w drużynie gospodarzy zobaczymy dzisiaj dwóch reprezentantów Polski - Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa. Przypomnijmy, że obaj piłkarze są w znakomitej formie, a po ostatnim meczu w lidze rosyjskiej przeciwko Zenitowi zostali nawet wybrani do "jedenastki" kolejki.

20:45

Jako drudzy goście, Atletico:

20:44

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze, Lokomotiw:

20:43

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Lokomotiw Moskwa - Atletico Madryt w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!