Lewandowski zbawicielem Barcelony, hat-trick Polaka z Viktorią Pilzno

07.09.2022 22:53

FC Barcelona wygrała z Viktorią Pilzno 5:1 w środowym meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów. Hat-tricka dla Dumy Katalonii ustrzelił Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Barcelona zainaugurowała rozgrywki Ligi Mistrzów spotkaniem na własnym stadionie z mistrzem Czech - Viktorią Pilzno. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami - drużyna Xaviego dyktowała tempo gry, a goście szukali swoich okazji w kontratakach.

Już w 4. minucie w polu karnym padł Robert Lewandowski. Sytuacja była jeszcze sprawdzana przez VAR, ale finalnie sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Dumy Katalonii. Wraz z kolejnymi minutami 34-latek oddawał strzały na bramkę rywala, ale to nie przełożyło się na choćby jedną bramkę.

Wynik w 13. minucie otworzył Franck Kessie. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania z rzutu rożnego Ousmane'a Dembele. Pierwszy do piłki dopadł Jules Kounde, który głową zgrał piłkę do Kessiego, a ten również głową pokonał Jindricha Stanka.

Hat-trick Lewandowskiego z Viktorią Pilzno

W 26. minucie arbiter Lawrence Visser w pierwszej chwili podyktował rzut karny dla Viktorii Pilzno. Andreas Christensen faulował Jhona Mosquerę, jednak analiza VAR wykazała, że gracz Barcelony został wcześniej zaatakowany łokciem. Wobec tego sędzia ukarał piłkarza gości żółtą kartką i przyznał rzut wolny dla gospodarzy.

loader

Po 6 kolejnych minutach Barcelona podwyższyła prowadzenie dzięki Lewandowskiemu. Polak popisał się kapitalnym technicznym strzałem z linii pola karnego.

Dużo więcej działo się jednak w ostatnich minutach pierwszej połowy. Kontaktowego gola zdobyli mistrzowie Czech za sprawą Jana Sykory. Były zawodnik Lecha Poznań dostał świetną piłkę po dośrodkowaniu Vaclava Jemelki i skierował futbolówkę do bramki. Jednak w trzeciej doliczonej minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Wszystko rozpoczęło się od wrzutki Dembele z prawej strony, który wypatrzył napastnika polskiej kadry, a ten z bliskiej odległości dopełnił formalności.

FC Barcelona - Viktoria Pilzno WIDEO: Zobacz gole Lewandowskiego

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Barcelona atakowała bezbronną Viktorię Pilzno. W 67. minucie Robert Lewandowski zanotował pierwszego hat-tricka w barwach Barcy. Ferran Torres znakomicie wyłożył piłkę Polakowi, który bez przyjęcia wpakował ją do siatki zza pola karnego. Cztery minuty później wynik ustalił Ferran.

W ostatnich minutach dłużej przy piłce utrzymywała się Viktoria Pilzno, ale nic już się nie zmieniło i Barcelona triumfowała 5:1.

FC Barcelona - Viktoria Pilzno 5:1 (3:1).
Bramki: Franck Kessie (13), Robert Lewandowski (34, 45+3, 67). Ferran Torres (71) - Jan Sykora (44)