Legia przegrała z Dinamem. W tym sezonie nie zagra w Lidze Mistrzów

10.08.2021 22:58
Legia - Dinamo NA ŻYWO

Legia Warszawa przegrała u siebie z Dinamem Zagrzeb 0:1 w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i odpadła z rozgrywek. Pozostaje jednak w grze o fazę grupową Ligi Europy.

Legia sprawiła niespodziankę w pierwszym spotkaniu 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów, grając z rywalem w Zagrzebiu jak równy z równym. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, a bramki zdobyli Bruno Petkovic i Ernest Muci. Taki rezultat stawiał mistrzów Polski w dobrej sytuacji przed rewanżem. Wystarczało w Warszawie po prostu wygrać.

Mecz przy Łazienkowskiej dużo lepiej rozpoczęli goście. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak mieli problemy z tworzeniem sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jedną z nielicznych mieli w 20. minucie i nie zmarnowali jej. Artura Boruca pokonał strzałem z bliska Bartol Franjic, który wykorzystał świetne dogranie między obrońców Luki Ivanuseca.

Legia - Dinamo 0:1. Gol Bartola Franjicia - WIDEO

Podopieczni Czesława Michniewicza starali się odrobić straty, ale mimo niezłej gry - zwłaszcza w drugiej połowie - nie potrafili odnaleźć drogi do siatki rywali. Tym samym przegrali w dwumeczu 1:2 i odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów. Wciąż pozostają jednak w grze o Ligę Europy. W ostatniej rundzie eliminacji tych rozgrywek zmierzą się w dwumeczu z czeską Slavią Praga.

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:1)

• Bramka: Bartol Franjic (20)
  • Żółte kartki: Legia Warszawa - Mateusz Wieteska, Josip Juranovic, Josue, Artur Jędrzejczyk; Dinamo Zagrzeb - Dino Peric, Mislav Orsic, Josip Misic, Amer Gojak