Zamknij

Legia pokonała Florę i zagra w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

27.07.2021 20:00
Flora - Legia NA ŻYWO
fot. Piotr Molecki/East News

Legia Warszawa w rewanżowym spotkaniu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów pokonała Florę Tallinn 1:0 i zapewniła sobie awans kolejnej fazy. W niej zagra z Dinamem Zagrzeb.

Legia jechała do Estonii z dobrym wynikiem z pierwszego spotkania w Warszawie, które wygrała 2:1. Trener Czesław Michniewicz tym razem postawił od początku m.in. na Mahira Emreliego, Josue czy Rafę Lopesa.

Bohaterem spotkania okazał się ten ostatni, który w drugiej połowie zdobył zwycięskiego gola. Portugalczyk wykorzystał dośrodkowanie Josipa Juranovicia z prawej strony i z bliska pokonał bramkarza rywali.

Bramka dla Legii padła kilka sekund po akcji Flory, która trafiła do siatki Artura Boruca. Sędzia nie uznał jednak trafienia Estończyków, gdyż dopatrzył się pozycji spalonej.

Legia - Dinamo Zagrzeb w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Tym samym Legia zapewniła sobie awans do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, który gwarantuje jej także udział w fazie grupowej Ligi Konferencji - nawet w przypadku porażki z Dinamem Zagrzeb. W tym roku kibice w Warszawie europejskie puchary mają więc zapewnione.

Starcie Legii z Dinamem odbędzie się już w przyszłym tygodniu.