Zamknij

UEFA ukarała Legię. Żyleta zamknięta na mecz ze Slavią Praga

16.08.2021 15:40
UEFA ukarała Legię. Żyleta zamknięta na mecz ze Slavią Praga
fot. Beata Zawadzka/East News

Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie poinformowała, że UEFA nałożyła na klub karę częściowego zamknięcia stadionu w najbliższym meczu w ramach rozgrywek UEFA. Podczas spotkania ze Slavią Praga kibice nie wejdą na Trybunę Północną stadionu, czyli tzw. Żyletę.

UEFA, a dokładniej komisja kontroli, etyki i dysyscypliny (CEDB) ukarała Legię za sytuacje, do których doszło podczas meczu z Dinamem Zagrzeb. Chodzi o użycie środków pirotechnicznych przez kibiców oraz niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie spotkania.

Jak poinformował portal legia.net, klub złożył wniosek o uzasadnienie decyzji UEFA, a niezwłocznie po jego otrzymaniu podejmie decyzję dot. złożenia odwołania do UEFA Appeals Body, jak również wniosku o wstrzymanie wykonania kary zamknięcia trybuny północnej. - Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na rewanżowy mecz ze Slavią zostaną podane w najbliższych dniach w oddzielnym komunikacie – czytamy na portalu.

Spotkania Legii ze  Slavią Praga odbędą się 19 sierpnia (wyjazd) i 26 sierpnia (dom). Ich stawką będzie awans do fazy grupowej Ligi Europy.

RadioZET.pl/Legia Warszawa/legia.net/PAB