Wymęczona wygrana Legii z Florą. Mistrzowie Polski bliżej 3. rundy el. LM

21.07.2021 22:53
Legia - Flora na żywo

Legia Warszawa wygrała na własnym boisku z Florą Tallinn 2:1 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i jest bliżej awansu do kolejnej rudny. Rewanż odbędzie się 27 lipca.

• Legia Warszawa w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów wygrała z Florą Tallinn 2:1
  • Decydującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Rafael Lopes
  • Rewanż odbędzie się 27 lipca w Tallinnie

Legia Warszawa w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 2021/2022 pokonała faworyzowane Bodo/Glimt i Flora Tallinn nie miała być większą przeszkodą do pokonania. Wystarczyło spojrzeć na skład, gdzie było aż czterech graczy z przeszłością w ekstraklasie, z czego aż trzech zawodziło. To Siergiej Zenjow, Henrik Ojamaa oraz Ken Kallaste. Jedynie kapitan gości Konstantin Wasiljew spisywał się dobrze w barwach Jagiellonii Białystok i Piasta Gliwice.

W sobotę podopieczni Czesława Michniewicza przegrali w Superpucharze Polski z Rakowem Częstochowa. Zagrali wówczas w dość eksperymentalnym składzie, a liderzy, w tym Luquinhas, Artur Boruc, Artur Jędrzejczyk i Bartosz Kapustka szykowani byli na kwalifikacje Champions League. Z początku wydawało się, że to był dobry pomysł, by dać im odpocząć, ale wraz z upływem czasu oni także opadli z sił.

El. LM: Legia - Flora [WYNIK]

Gospodarze idealnie weszli w mecz. W 3. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bartosz Kapustka, uderzył z dystansu słabszą lewą nogą i wpakował piłkę do siatki. Niestety, swoją cieszynkę pomocnik przypłacił kontuzją, po której musiał opuścić boisko. To całkowicie podłamało jego kolegów, bowiem w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali goście.

Ich upór został nagrodzony w 53. minucie, gdy Henrik Ojamaa dograł do najlepszego gracza ligi estońskiej Rauno Sappinena, a ten z bliska pokonał Boruca. Ostatnie słowo należało jednak go legionistów, gdy w doliczonym czasie gry na 2:1 trafił Rafael Lopes.

Rewanż odbędzie się 27 lipca w Tallinnie.

Legia Warszawa - Flora Tallin 2:1

Bramki: Bartosz Kapustka (3.), Rafael Lopes (90.+1) - Rauno Sappinen (53.)