LM: Asysta Tomasza Kędziory, Borussia na finiszu lepsza od Lazio

08.12.2020 23:41
Dynamo Kijów - Ferencvaros

Tomasz Kędziora zaliczył asystę, a jego Dynamo Kijów pokonało Ferencvaros 1:0 w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów i na wiosnę zagra w Lidze Europy. W grupie F Borussia Dortmund utrzymała prowadzenie i wyprzedziła Lazio Rzym.

• Łukasz Piszczek zdobył gola, a Tomasz Kędziora zanotował asystę we wtorkowych meczach 6. kolejki Ligi Mistrzów
  • Lazio Rzym wygrało rywalizację z Club Brugge o miejsce premiowane awansem do 1/8 finału Champions League
  • Z LM odpadł Manchester United, a spotkanie PSG - Basaksehir zostało przerwane; UEFA nie podjęła jeszcze decyzji ws. tego spotkania

Mecze FC Barcelona - Juventus oraz RB Lipsk - Manchester United relacjonowaliśmy na żywo na sport.radiozet.pl, dlatego w tym miejscu wspomnimy jedynie, że "Stara Dama" wygrała rywalizację w grupie G, a "Czerwone Diabły" pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzów.

Jedno wtorkowe spotkanie zostało przerwane po 23 minutach. Do skandalu doszło w Paryżu, w konfrontacji PSG z Basaksehirem. Arbiter techniczny miał rzucić w kierunku Demby Ba "Ty czarnuchu", w związku z czym zawodnicy obu ekip w proteście opuścili murawę i nie wrócili już na boisko. Mecz ma być dokończony w środę.

Liga Mistrzów - WYNIKI: Awans Lazio, Dynamo w LE

Część drużyn miała już jasną sytuację. Chelsea była pewna 1. miejsca, a Sevilla drugiego w grupie E. Anglicy na zakończenie fazy grupowej zremisowali z Krasnodarem, a Andaluzyjczycy ograli Rennes 3:1. Rosjanie zagrają w Lidze Europy.

Znacznie ciekawiej było w grupie F, gdzie o awans bezpośrednio rywalizowały Lazio Rzym oraz Club Brugge. Belgowie grali bardzo ambitnie, mimo gry w osłabieniu odrobili stratę i byli bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Włochów. Remis 2:2 premiował właśnie drużynę Simone Inzaghiego.

Rywalizację wygrała Borussia Dortmund, w czym swój udział miał Łukasz Piszczek. Polak zdobył gola na 1:1, a wynik na 2:0 dla Westfalczyków w konfrontacji z Zenitem ustalił Axel Witsel.

Asystę zanotował Tomasz Kędziora, a jego Dynamo Kijów ograło Ferencvaros i w nagrodę na wiosnę zagra w Lidze Europy. Dystans obu tych ekip do Juventusu i Barcelony był ogromny.

WYNIKI MECZÓW LM 8.12.2020

Grupa E:
Chelsea - Krasnodar 1:1 (Jorginho 28. - Cabella 24.)
Rennes - Sevilla 1:3 (Rutter 86. - Kounde 32., En-Nesyri 45.+2, 81.)

Grupa F:
Lazio Rzym - Club Brugge 2:2 (Correa 12., Immobile 27. - Vormer 15., Vanaken 76.)
Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund 1:2 (Driussi 16. - Piszczek 68., Witsel 78.)

Grupa G:
FC Barcelona - Juventus 0:3 (Cristiano Ronaldo 13., 52., McKennie 20.)
Dynamo Kijów - Ferencvaros 1:0 (Popov 60.)

Grupa H:
PSG - Basaksehir 0:0*
RB Lipsk -Manchester United 3:2 (Angelino 2., Haidara 13., Kluivert 69. - Fernandes 80., Pogba 82.)