LM: Pierwsza porażka Sheriffa, Messi uratował PSG, Ajax zdemolował BVB

20.10.2021 00:02
Inter - Sheriff

Liga Mistrzów: wyniki 19.10. We wtorkowych meczach Ligi Mistrzów padły 34 gole. Pierwszą porażkę poniósł Sheriff Tiraspol, Lionel Messi uratował Paris Saint-Germain, AC Milan na półmetku jest bez punktów, a Ajax Amsterdam okazał się bezlitosny dla Borussii Dortmund. Sprawdź wyniki spotkań LM z 19 października 2021 roku.

1. Liga Mistrzów: Pierwsza porażka Sheriffa Tiraspol
  2. Liga Mistrzów: PSG na barkach Messiego
  3. Liga Mistrzów: Ajax zdemolował Borussię
  4. Liga Mistrzów: Trzecia porażka Milanu
  5. Liga Mistrzów - WYNIKI 19.10.2021

Mecze Atletico Madryt - Liverpool oraz Szachtar Donieck - Real Madryt relacjonowaliśmy na żywo na sport.radiozet.pl, dlatego w tym miejscu skupimy się na pozostałych wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów. Odnotujemy jedynie, że ze zwycięstw cieszyli się "The Reds" oraz "Królewscy".

Dwa pojedynki rozpoczęły się o godz. 18:45. Manchester City zapomniał o porażce z Paris Saint-Germian i bardzo pewnie ograł Club Brugge 5:1. Dubletem w tym starciu popisał się Riyad Mahrez, a Pep Guardiola nie mógł skorzystać m.in. z Ferrana Torresa, który w przerwie reprezentacyjnej złamał stopę. W grupie C pierwsze punkty zdobył Sporting Lizbona, który w Stambule pokonała inną drużynę bez punktów Besiktas 4:1.

Liga Mistrzów: Pierwsza porażka Sheriffa Tiraspol

Sheriff Tiraspol wszedł z drzwiami do tej edycji Ligi Mistrzów, pierwszej w swojej historii. Na otwarcie pokonał Szachtar Donieck 2:0, a potem sprawił jeszcze większą sensację, ogrywając na Santiago Bernabeu Real Madryt 1:2. We wtorek Mołdawianie musieli zmierzyć się z premierową porażką.

Sposób na Sheriff znalazł Inter Mediolan, który przystępował do trzeciej kolejki z zaledwie jednym "oczkiem". Bardzo dobre spotkanie rozegrał Arturo Vidal. Chilijczyk najpierw asystował Edinowi Dzeko, a następnie sam wpisał się na listę strzelców. Wynik ustalił Stefan de Vrij. Dla gości honorowe trafienie zanotował Sebastien Thill.

Liga Mistrzów: PSG na barkach Messiego

PSG przegrywało do 67. minuty z RB Lipsk 1:2. Wtedy Francuzi po raz pierwszy na własnej skórze mogli przekonać się o wpływie Lionela Messiego na wyniki drużyny. Argentyńczyk zdobył dwa gole, w tym w 74. minucie przy stanie 2:2 wykorzystał karnego, uderzając a la Panenka.

Liga Mistrzów: Ajax zdemolował Borussię

Ajax Amsterdam i Borussia Dortmund po dwóch kolejkach mogły pochwalić się kompletem punktów, gdyż obie ograły Sporting i Besiktas. We wtorek w Holandii istniała tylko jedna drużyna - gospodarzy. W 11. minucie przyjezdni za sprawą Marco Reusa wbili sobie samobója, a potem już poszło lawinowo. Blind, Antony i Haller pogrążyli Niemców.

Liga Mistrzów: Trzecia porażka Milanu

AC Milan gra ładnie, przegrywa pechowo, ale za styl w Lidze Mistrzów nie przyznają punktów. Porażki z Liverpoolem i Atletico nikomu ujmy nie przynoszą, z FC Porto też nie, tylko ta ostatnia sprawiła, że Włosi na półmetku rywalizacji wciąż są bez punktów.

W środę dokończenie 3. kolejki Champions League. Tak prezentują się najciekawsze pary: Manchester United - Atalanta Bergamo, Benfica Lizbona - Bayern Monachium i FC Barcelona - Dynamo Kijów. Ponadto zobaczymy w akcji m.in. Chelsea i Juventus.

Liga Mistrzów - WYNIKI 19.10.2021

Grupa A:
Club Brugge - Manchester City 1:5 (Vanaken 81. - Cancelo 30., Mahrez 43., 84., Walker 53., Palmer 67.)
PSG - RB Lipsk 3:2 (Mbappe 9., Messi 67., 74. - Silva 28., Mukiele 57.)

Grupa B:
Atletico Madryt - Liverpool 2:3 (Griezmann 20., 34. - Salah 8., 77., Keita 13.)
FC Porto - AC Milan 1:0 (Diaz 65.)

Grupa C:
Besiktas Stambuł - Sporting Lizbona 1:4 (Larin 24. - Coates 15., 27., Sarabia 44., Paulinho 89.)
Ajax Amsterdam - Borussia Dortmund 4:0 (Reus 11., Blind 25., Antony 57., Haller 72.)

Grupa D:
Szachtar Donieck - Real Madryt 0:5 (Kriwcow 38., Vinicus 51., 56., Benzema 90.+1)
Inter Mediolan - Sherrif Tiraspol 3:1 (Dzeko 34., Vidal 58., De Vrij 67. - Thill 52.)