LM: Skromne wygrane drużyn z Madrytu, pogromy Manchesteru City i PSG [WYNIKI]

22.10.2019 23:58
Real Madryt

Skromne wygrane Realu i Atletico Madryt we wtorkowych meczach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Festiwal bramek Manchesteru City, Paris Saint-Germain i Tottenhamu Hotspur. Remis Szachtara z Dinamem. Sprawdź WYNIKI spotkań Champions League!

Do trzeciej kolejki na zwycięstwo swoich ulubieńców musieli czekać kibice Realu Madryt. "Królewscy" po golu Toniego Kroosa wygrali na wyjeździe z Galatasaray Stambuł 1:0. Niemiec w ten sposób uczcił swój setny występ w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów: Skromne zwycięstwo Realu z Galatasaray, pogromy PSG z Brugge i City z Atalantą

Hiszpański klub awansował na drugie miejsce w tabeli grupy A. Zdecydowanym liderem jest Paris Saint-Germain, które ma komplet dziewięciu punktów i bilans bramek 9-0. Tym razem paryżanie na wyjeździe wygrali z Club Brugge 5:0. Niesamowitym wyczynem popisał się Kylian Mbappe. Napastnik PSG na boisku pojawił się dopiero w 52. minucie, ale zdążył skompletować hat-tricka. Z dwóch goli cieszył się natomiast Mauro Icardi.

Trzy gole tego dnia zdołał zdobyć też Raheem Sterling. Skrzydłowy Manchesteru City na uzyskanie klasycznego hat-tricka potrzebował zaledwie 12 minut. Na listę strzelców wpisywał się między 58. a 69., a w dodatku miał też udział przy wcześniejszych trafieniach Sergio Aguero. Najpierw asystował Argentyńczykowi, a potem ten wykorzystał rzut karny po faulu na Sterlingu.

Mistrzowie Anglii ostatecznie pokonali u siebie Atalantę Bergamo 5:1. W 28. minucie niespodziewanie prowadzenie gościom z rzutu karnego dał Rusłan Malinowski. "The Citizens" prowadzą z kompletem punktów w tabeli grupy C i o pięć wyprzedzają Szachtar Donieck oraz Dinamo Zagrzeb, które w Charkowie zremisowały 2:2.

Liga Mistrzów: Festiwal bramek Tottenhamu Hotspur z Crveną Zvezdą, wygrana Atletico Madryt z Bayerem Leverkusen

Na drugie miejsce grupy B awansował Tottenham Hotspur, który w imponujący sposób przerwał kiepską serię - "Koguty" na własnym stadionie rozbiły Crvenę Zvezdę Belgrad 5:0. Po dwa gole zdobyli Harry Kane i Heung-Min Son, a jednego dołożył Erik Lamela.

W grupie D prowadzi Atletico Madryt, które do spółki z Juventusem ma po siedem punktów. Trzeci Lokomotiw zgromadził cztery, a z zerem zestawienie zamyka Bayer Leverkusen. Tym razem niemiecki zespół przegrał w stolicy Hiszpanii 0:1. Bramkę zdobył Alvaro Morata.

We wtorek rozegrane zostały także spotkania Juventusu Turyn z Lokomotiwem Moskwa oraz Olympiakosu z Bayernem Monachium. Więcej o tych meczach można dowiedzieć się w linkach poniżej: