LM: Lille i Salzburg grają dalej, awans Juventusu z pierwszego miejsca

08.12.2021 23:31

Lille pokonało na wyjeździe VfL Wolfsburg 3:1 w meczu szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, a Red Bull Salzburg wygrał u siebie z Sevillą 1:0. Zarówno Francuzi, jak i Austriacy zagwarantowali sobie tymi zwycięstwami udział w 1/8 finału LM. Z pierwszego miejsca w grupie H niespodziewanie wyszedł Juventus, który skorzystał z potknięcia Chelsea w spotkaniu z Zenitem Sankt Petersburg.

Lille

O meczach Bayern Monachium - FC Barcelona i SL Benfica - Dynamo Kijów pisaliśmy już wcześniej. Tutaj podsumujemy więc pozostałe środowe spotkania szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Juventus pokonał u siebie Malmoe FF 1:0 w ostatniej kolejce grupy H. Dzięki wyjazdowemu remisowi Chelsea z Zenitem Sankt Petersburg 3:3 "Stara Dama" zakończyła fazę grupową jako pierwsza w tabeli.

Juventus awansował z pierwszego miejsca, tylko remis Chelsea z Zenitem

Przed rozstrzygnięciami w tej grupie Chelsea i Juventus miały po 12 punktów i pewny awans do 1/8 finału, ale nie wiadomo było, który z zespołów zajmie pierwszą lokatę. Zespół z Anglii był sklasyfikowany wyżej, ponieważ ma lepszy bilans bezpośrednich starć z turyńczykami (0:1 i 4:0).

Juventus objął prowadzenie w 18. minucie, kiedy główką gola uzyskał Moise Kean. "Stara Dama" miała wiele okazji, aby powiększyć prowadzenie, ale ostatecznie taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

W momencie, gdy w Turynie sędzia zagwizdał po raz ostatni, w rozgrywanym jednocześnie spotkaniu w Sankt Petersburgu Chelsea prowadziła z Zenitem 3:2. Jednak w czwartej doliczonej minucie drugiej połowy drużynę gości zaskoczył Magomed Ozdojew, doprowadzając do wyrównania.

Gospodarze zakończyli fazę grupową na trzeciej pozycji, a to oznacza, że w lutym wystąpią w 1/16 finału Ligi Europy. Malmoe pożegnało się z europejskimi pucharami.

Lille OSC i Red Bull Salzburg zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Los Zenitu podzieliła niespodziewanie Sevilla, która w grupie G przegrała na wyjeździe z Red Bullem Salzburg 0:1 (Kamil Piątkowski był rezerwowym gospodarzy).

Drużyna z Andaluzji zajęła trzecie miejsce, a mistrz Austrii awansował do dalszej fazy Champions League z drugiej pozycji. Na prowadzeniu utrzymała się ekipa Lille, która wygrała w środę na wyjeździe z VfL Wolfsburg 3:1.

Remis Manchesteru United z Young Boys, mecz Atalanty z Villarrealem przełożony

Nie zapadły jeszcze wszystkie rozstrzygnięcia w grupie F. Już przed tą kolejką pierwszą pozycję zagwarantowaną miał Manchester United, który w środę zremisował u siebie z Young Boys 1:1, ale nie wiadomo, kto zajmie drugą lokatę.

Obecnie jest na niej Villarreal z siedmioma punktami, a tuż za nim jest Atalanta z sześcioma. Mecz tych zespołów w Bergamo został przełożony na czwartek ze względu na intensywne opady śniegu.

Liga Mistrzów: Kto jeszcze awansował do 1/8 finału? Kiedy losowanie par?

We wtorek zakończyły się zmagania w grupach A-D, z których awans z pierwszych miejsc uzyskały Manchester City, Liverpool, Ajax Amsterdam i Real Madryt, a z drugich Paris Saint-Germain, Atletico Madryt, Sporting i Inter Mediolan. Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na najbliższy poniedziałek w Nyonie, gdzie mieści się siedziba Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).