LM: Kolejny dublet Lewandowskiego. Polak poprowadził Bayern do zwycięstwa [WIDEO]

22.10.2019 23:00
Olympiakos - Bayern

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Olympiakos SFP 3:2 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Dwa gole gospodarzom strzelił Robert Lewandowski, który niemal w pojedynkę poprowadził Bawarczyków do zwycięstwa. To już kolejno czwarta i piąta bramka polskiego napastnika w tegorocznych rozgrywkach Champions League. Zobacz WIDEO jego trafień!

O tym, że Bayern Monachium jest obecnie w regresie swojej formy wiemy od początku października. Bawarczycy nie wygrali w lidze żadnego meczu w tym miesiącu, zdobywając zaledwie jeden punkt. Nie zaczęli także zbyt dobrze wtorkowego spotkania Ligi Mistrzów z Olympiakosem.

LM: Kolejny gol Lewandowskiego. Polak strzela Olympiakosowi [WIDEO]

Mistrz Niemiec od pierwszych minut dominował w meczu, jednak przez większość pierwszej połowy nie potrafił zamienić swoich sytuacji na gola. Jako pierwsi zrobili to więc gospodarze. Dobre podanie Konstantinosa Tsimikasa wykorzystał Youseff El Arabi, który w 23. minucie wyprowadził grecką drużynę na prowadzenie.

Podopieczni Niko Kovaca rzucili się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą udało się im zdobyć pierwszego gola. Javi Martinez wrzucił piłkę w pole karne, do której dobiegł Thomas Mueller. Niemiec uderzył na bramkę, lecz Jose Sa zdołał wybić jego strzał. Z dobitką Roberta Lewandowskiego nie miał jednak już żadnych szans.

Druga bramka "Lewego" padła po zamieszaniu w polu karnym. Wrzutka Muellera ostatecznie wylądowała na nodze Polaka, który niemal dosłownie "wepchnął" piłkę do siatki.

Trzecią bramkę dla Bawarczyków zdobył Corentin Tolisso, a w 79. minucie gola kontaktowego dla gospodarzy strzelił Guilherme. Jak się później okazało, swoim trafieniem brazylijski pomocnik ustalił wynik spotkania. Po trzech meczach w fazie grupowej Ligi Mistrzów Bayern z kompletem zwycięstw zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy B. W innym pojedynku tego zestawienia Tottenham Hotspur pokonał u siebie Crvenę Zvezdę aż 5:0.