LM: Świetny powrót Barcelony. Dublet Suareza zapewnił gospodarzom wygraną z Interem

02.10.2019 22:55
Luis Suarez

FC Barcelona wygrała u siebie 2:1 z Interem Mediolan po dwóch pięknych golach Luisa Suareza w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wcześniej dla gości trafił Lautaro Martinez. Zobacz WIDEO pięknych bramek Urugwajczyka!

FC Barcelona długo przegrywała u siebie z Interem Mediolan, ale zwyciężyła 2:1 po dwóch bramkach Luisa Suareza w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

LM: FC Barcelona pokonała Inter Mediolan. Dublet Suareza [WIDEO]

W grupie F Barcelona przegrywała z Interem już od trzeciej minuty, kiedy wynik otworzył Lautaro Martinez. "Duma Katalonii" grała nieporadnie i nie potrafiła poważnie zagrozić bramce mediolańczyków.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Gospodarze z minuty na minutę byli coraz groźniejsi, a wyrównać udało im się po niespełna godzinie gry. Pięknym wolejem po zagraniu Arturo Vidala popisał się wówczas Suarez.

Drugą bramkę Urugwajczyk zdobył w 84. minucie. Po świetnym rajdzie i podaniu od Lionela Messiego, 32-latek sprytnym przyjęciem piłki minął Diego Godina i z bliskiej odległości trafił do siatki.

Barcelona ma cztery punkty, tak jak Borussia Dortmund, która wygrała na wyjeździe ze Slavią Praga 2:0.

Barcelona - Inter: Wynik meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Barcelona - Inter Mediolan 2:1 (0:1).

Bramki: dla Barcelony - Luis Suarez (58, 84); dla Interu - Lautaro Martinez (3).

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).

Poniżej relacja meczu FC Barcelona - Inter Mediolan w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów:

FT

Koniec meczu! FC Barcelona pokonała u siebie Inter Mediolan 2:1 po dublecie Luisa Suareza w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Za wspólnie spędzone emocje serdecznie Państwu dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

90+3'

Jeszcze Messi w solowej akcji z prawej strony pola karnego Interu, ale dobrze zainterweniowali obrońcy "Nerrazzuri".

90+2'

Próba kolejnego ataku Barcelony zakończona spalonym Dembele.

90+1'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

W ataku Inter, ale Martinezowi nie udało się ostatecznie wywalczyć nawet rzutu rożnego.

88'

Messi ponownie spróbował zagrozić bramce Handanovicia, lecz jego strzał zbyt lekki, by zaskoczyć Słoweńca.

85'

KONTRA BARCELONY PO AKCJI INTERU ZAKOŃCZONA GOLEM! Leo Messi pognał z piłką przed siebie przez kilkadziesiąt metrów, zagrał do Luisa Suareza, a ten piękną podcinką przeszedł Diego Godina i uderzył lewą nogą płasko w lewy róg bramki Handanovicia. FC Barcelona 2:1 Inter Mediolan.

84'

Dobra akcja Interu, przed szansą na bramkę Politano, ale jego strzał zablokowany.

83'

I ponownie nietypowa sytuacja na boisku. Żółtą kartkę za kłótnie z sędzią otrzymuje Antonio Conte.

79'

Stefano Sensi opuszcza murawę. W jego miejsce na boisku melduje się Matteo Politano.

78'

Barcelona cały czas kontroluje grę. Inter w odwrocie.

77'

Żółta kartka dla... Alexisa Sancheza. Chilijczyk siedzi już na ławce rezerwowych, ale najwidoczniej musiał coś powiedzieć do sędziego liniowego...

76'

Groźny faul w ataku Arturo Vidala. Żółta kartka dla Chilijczyka.

74'

Z dystansu uderzył Messi, lecz wprost do koszyczka Handanovicia.

73'

Dwa rzuty rożne dla Barcy z rzędu, oba niewykorzystane.

71'

Zmiana w Interze: Danilo D'Ambrosio pojawił się na boisku za Antonio Candrevę.

70'

Ponownie z dystansu strzałem prawą nogą próbował zaskoczyć Handanovicia Dembele, jednak tym razem wysoko nad poprzeczką.

69'

W tak zwanym międzyczasie prezentujemy Państwu WIDEO przepięknego gola Suareza:

68'

Świetna okazja Demebele! Francuz wpierw próbował zagrania w pole karne rywali, lecz po odbitej piłce zdecydował się na uderzenie prawą nogą z dystansu. Jego strzał minimalnie minął poprzeczkę Handanovicia.

66'

Zmiany w obu zespołach: Antoine Griezmann opuszcza murawę na rzecz Ousmane Dembele. W Interze zamiast Alexisa Sancheza będziemy oglądać natomiast Roberto Gagliardiniego.

64'

Barcelona kontroluje teraz grę.

62'

Przed świetną okazją stanął teraz z kolei Griezmann, Francuz uderzył z bliskiej odległości przy bliskim słupku, lecz nie trafił w światło bramki.

61'

Dobre zagranie Messiego w pole karne do Suareza, lecz tym razem Urugwajczyk był na spalonym.

58'

CO ZA UDERZENIE LUISA SUAREZA! Messi wbiegł w pole karne Interu, w swoim stylu pobawił się piłką, odegrał do Vidala, a ten dośrodkował na przedpole do czyhającego już na futbolówkę Suareza. Urugwajczyk uderzył z powietrza, z pierwszej piłki, z woleja i pięknym strzałem pokonał Handanovicia. FC Barcelona 1:1 Inter Mediolan.

56'

Dobra akcja Interu przeprowadzona przez Candrevę, Sancheza i Barellę. Ostatecznie defensorzy Barcy radzą sobie z tym atakiem gości.

54'

Vidal stanął już przed pierwszą szansą, uderzał z obrotu pod polem karnym Interu, lecz w porę zblokowany przez obrońców "Nerrazzuri".

53'

Pierwsza zmiana w Barcelonie: Arturo Vidal pojawi się na boisku za Sergio Busquetsa.

52'

Z kontrą próbowali wyjść piłkarze Interu, ale zawodnika gości sfaulował Sergi Roberto. Żółta kartka dla Hiszpana.

52'

Kiepski korner w wykonaniu Messiego. Obrońcy Interu łatwo wybijają piłkę.

51'

Messi uderzył bezpośrednio, piłkę odbił mur i tylko korner dla Barcelony.

50'

Rozpędzał się na bramkę Interu Messi, ale został sfaulowany przez Brozovicia. Dobra okazja na gola z rzutu wolnego dla Barcy.

49'

Skontrować próbował Inter, jednak sfaulował w porę Lenglet.

48'

Ponownie w ataku Barcelona, jednak "Blaugrana" chce zakończyć akcję zbyt koronkowo. Obrońcy Interu wybijają piłkę.

46'

Już w pierwszej akcji po prawej stronie Sergi Roberto, lecz dośrodkowanie Hiszpana przejęli obrońcy Interu.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

HT

I po tym rzucie rożnym sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. FC Barcelona przegrywa u siebie z Interem Mediolan 0:1 po golu w pierwszych minutach spotkania Lautaro Martineza.

45+1'

Kiepski korner w wykonaniu Interu.

45'

W dobrej kontrze teraz Inter, ponownie w akcji Martinez, lecz jego zblokowany strzał poszybował nad bramką ter Stegena. Rzut rożny dla gości.

45'

Dobry strzał z lewej strony pola karnego Interu oddał na bramkę Handanovicia Arthur, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

43'

Po faulu Brozovicia strzału z dystansu z rzutu wolnego spróbował Leo Messi. Bez problemu obronił to uderzenie Handanovic.

43'

Wrzutkę Sensiego w pole karne Barcy odebrał strzałem głową Alexis Sanchez, jednak Chilijczyk uderzył mocno obok bramki ter Stegena.

41'

Dobra próba Suareza kończy się łatwą interwencją Handanovicia.

40'

Świetna okazja dla Interu. Z krawędzi pola karnego uderzył Sensi, ter Stegen rzucił się do obrony, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką Niemca.

39'

Świetnie dośrodkował po kontrze w pole karne Interu de Jong, jednak równie dobrze wypiąstkował piłkę przed siebie Handanovic.

38'

Stefano Sensi zagrywa krótko i Inter nie wykorzystuje tego rzutu rożnego.

37'

Świetna interwencja ter Stegena! Niemiecki bramkarz popisał się wyśmienitym refleksem po bardzo groźnym strzałem głową Lautaro Martineza. Korner dla Interu.

35'

Rzut wolny dobrze wykonany przez Messiego, lecz piłka wylądowała ostatecznie w rękach Handanovicia.

34'

Rzut rożny niewykorzystany przez Inter, kontrowała Barcelona, a faulu na piłkarzu gospodarzy musiał dopuścić się Stefan de Vrij. Rzut wolny dla Barcy z dogodnej pozycji.

33'

Wyśmienita okazja dla Interu. Po dobrym odegraniu piłki na przedpole zawodnika gości, do futbolówki dobiegł Nicolo Barella, którego uderzenie zostało ostatecznie zblokowane. Rzut rożny dla "Nerrazzuri".

33'

Dobre zagranie Suareza do Griezmanna kończy się ostatecznie przechwytem Handanovicia.

31'

Nelson Semedo próbował uderzenia z rogu pola karnego, jednak jego strzał został ostatecznie zablokowany.

29'

Martinez ponownie w akcji, przewrócił się, lecz zdaniem sędziego Lenglet nie faulował Argentyńczyka.

27'

Do bramki strzelił Antonio Candreva, jednak wcześniej asystent sędziego uniósł chorągiewkę. Spalony.

25'

Leo Messi uderzył z dystansu, ale dobrze broni jego strzał Handanovic.

24'

Atakowała znów Barca, lecz to Inter skonstruował ostatecznie lepszą akcję. Rozpędzonego Martineza zatrzymał dopiero Lenglet.

22'

Żółta kartka dla Gerarda Pique za groźny faul na piłkarzu Interu.

21'

Wreszcie skontrował Inter, dośrodkowywał Antonio Candreva, ale wprost w ręce Marca-Andre ter Stegena.

20'

Przed świetną okazją na bramkę z dystansu stanął Sergio Busquets. Strzał Hiszpana przeleciał minimalnie nad poprzeczką.

19'

Ponownie akcja Barcy, znów atakował Griezmann, lecz Francuz nie zdołał dobrze odegrać do Messiego.

18'

Dobre zagranie Semedo do Griezmanna wyszło ostatecznie poza linię boiska.

16'

Ponownie w świetnej sytuacji znalazł się Lautaro Martinez, jednak tym razem Argentyńczyk nie zdołał sobie odpowiednio wypracować okazji do strzału. Po minięciu bramkarza odegrał za siebie piętą, by nie wyjść z piłką poza linię, lecz futbolówkę przejął Pique. Wcześniej sędzia zasygnalizował jeszcze spalonego.

15'

Wyśmienita okazja dla Barcelony! Świetna centra z prawej strony Sergiego Roberto wylądowała na głowie Antoine'a Griezmanna, który uderzył minimalnie nad poprzeczką.

14'

Ponownie atakował Arthur, za moment wtórował mu Messi, lecz akcję Barcy przerwał ostatecznie faul w ataku Frenkiego de Jonga.

12'

Atakował Suarez, atakował Arthur, ale nie udało się ani Urugwajczykowi, ani Brazylijczykowi zagrozić bramce Handanovicia.

9'

Groźne wejście Antoine'a Griezmanna kończy się żółtą kartką dla Francuza.

7'

Przed szansą na wbicie piłki do bramki stanął Nelson Semedo, jednak nie zdołał dosięgnąć piłki.

6'

Pierwsza żółta kartka w meczu. Nico Barella z Interu ukarany za groźne wejście wślizgiem w piłkarza Barcelony.

5'

Mecz się nieco uspokoił po golu dla Interu.

3'

I MAMY JUŻ GOLA! Świetne podanie w pole karne otrzymał od kolegi z drużyny Lautaro Martinez, który na wślizgu wykończył akcję strzałem i golem dla Interu. Barcelona 0:1 Inter.

2'

Pierwsza akcja Barcy i strzał na bramkę Handanovicia w wykonaniu Antoine'a Griezmanna.

1'

Rozpoczęliśmy mecz! Barcelona przy piłce.

21:00

Za nami hymn Ligi Mistrzów, klasycznie już wygwizdany przez kibiców "Blaugrany".

20:58

Przypomnijmy, że w swoich pierwszych meczach w tegorocznej fazie grupowej Ligi Mistrzów obie drużyny nie zachwyciły. Barcelona zremisowała bezbramkowo z Borussią Dortmund, zaś Inter sensacyjnie podzielił się punktami ze Slavią Pragą.

20:55

W Barcelonie nie wystąpią za to kontuzjowani Jordi Alba, Samuel Umtiti i Ansu Fati. W Interze największym nieobecnym jest z kolei zmagający się z urazem Romelu Lukaku.

20:54

Kluczową informacją, jeśli chodzi o skład gospodarzy jest obecność w nim Leo Messiego. Argentyńczyk mierzył się ostatnio z urazem mięśnia przywodziciela, o którym mówiło się, że może wykluczyć go z występu na Camp Nou przeciwko Interowi.

20:45

Jako drudzy goście, Inter Mediolan:

20:45

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze, FC Barcelona:

20:41

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację z hitowego meczu FC Barcelona - Inter Mediolan w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!