LM: Atletico Madryt w 1/8 finału, festiwale bramek w Amsterdamie i Dortmundzie

07.12.2021 23:35
Atletico Madryt

Atletico Madryt pokonało na wyjeździe FC Porto 3:1 w meczu szóstej, ostatniej kolejki Ligi Mistrzów i tym samym zapewniło sobie awans do 1/8 finału. Aż po sześć i pięć bramek padło kolejno w Amsterdamie i Dortmundzie. Sprawdź WYNIKI wtorkowych meczów Ligi Mistrzów!

O meczach PSG - Club Brugge, RB Lipsk - Manchester City, AC Milan - Liverpool i Real Madryt - Inter Mediolan pisaliśmy już wcześniej. Tutaj podsumujemy więc pozostałe wtorkowe spotkania szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

FC Porto - Atletico Madryt: Wynik i przebieg meczu LM

Strzelanie w meczu FC Porto - Atletico Madryt na Estadio do Dragao rozpoczęło się dość późno, bowiem dopiero w 56. minucie spotkania. Wówczas do siatki trafił Francuz Antoine Griezmann.

W okolicach 70. minuty na boisku doszło do ogromnego zamieszania, w wyniku którego piłkarze obu drużyn obejrzeli w sumie aż trzy czerwone kartki. W ekipie gospodarzy ukarani zostali Brazylijczyk Wendell i Argentyńczyk Augustin Marchesin (poza boiskiem), zaś w drużynie gości - Belg Yannick Carrasco.

Na 2:0 dla "Rojiblancos" trafił Argentyńczyk Angel Correa, zaś na 3:0 - jego rodak Rodrigo de Paul. Honor "Smokom" uratował doświadczony Sergio Oliveira, który z rzutu karnego ustalił wynik spotkania na 1:3.

Ostatecznie to Atletico awansowało do 1/8 finału LM, Porto musi zadowolić się 1/16 finału Ligi Europy, a AC Milan pożegnał się z europejskimi pucharami w sezonie 2021/2022.

Ajax Amsterdam - Sporting CP: Wynik i przebieg meczu LM

Nie mniejsze emocje spotkały nas w meczu Ajaxu Amsterdam ze Sportingiem. Tam pierwszy gol padł już w ósmej minucie, a jego autorem był Iworyjczyk Sebastien Haller. Na 1:1 wyrównał Nuno Santos, ale jeszcze przed przerwą ponowne prowadzenie amsterdamczykom dał Brazylijczyk Antony.

W drugiej połowie Ajax już tylko podwyższał prowadzenie, a bramki strzelali Brazylijczyk David Neres i Steven Berghuis. Wynik meczu na 4:2 ustalił jednak Brazylijczyk ze Sportingu - Tabata.

Ajax już wcześniej zapewnił sobie awans do 1/8 finału Champions League z pierwszego miejsca, a Sporting - z drugiego.

Borussia Dortmund - Besiktas: Wynik i przebieg meczu LM

Mecz Borussii Dortmund z Besiktasem był spotkaniem do jednej bramki. Już w 29. minucie gola na 1:0 zdobył Holender Donyell Malen, a potem po dwie bramki dołożyli Marco Reus i Norweg Erling Haaland.

Wcześniej, w 43. minucie, czerwoną kartkę obejrzał piłkarz gości Brazylijczyk Welinton.

Borussia zajęła trzecie miejsce w grupie C i musi zadowolić się grą w 1/16 finału Europa League. Besiktas nie zdobył z kolei w tym zestawieniu ani jednego "oczka".

Szachtar Donieck - Sheriff Tiraspol: Wynik i przebieg meczu LM

Mecz Szachtara Donieck z Sheriffem Tiraspol również był spotkaniem "o nic". Już przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że w Lidze Europy zagra Sheriff, a Szachtar zostanie z niczym.

Ostatecznie pojedynek ten zakończył się remisem 1:1, a gole strzelali - dla Szachtara - Brazylijczyk Fernando i - dla Sheriffa - Macedończyk Boban Nikolov.