Zamknij

PSG osłabione przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów. Kontuzjowany... Thomas Tuchel

08.08.2020 10:51
Thomas Tuchel
fot. PAP/EPA

Thomas Tuchel kontuzjowany. Niemiecki trener Paris Saint-Germain doznał skręcenia lewej kostki i pęknięcia piątej kości śródstopia podczas jednego z treningów. Zdaniem mediów uraz może wykluczyć szkoleniowca nawet na czas ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Atalantą.

Thomas Tuchel, niemiecki trener piłkarzy Paris Saint-Germain przygotowujących się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, doznał skręcenia lewej kostki i pęknięcia piątej kości śródstopia - poinformował francuski klub.

46-letni Tuchel urazu nabawił się podczas "zajęć sportowych" w czwartek, a jego szczegóły stały się jasne po piątkowych badaniach.

Zobacz także

Kontuzja Thomasa Tuchela. PSG osłabione przed ćwierćfinałem LM

Nie wiadomo, jak kontuzja szkoleniowca wpłynie na przygotowania paryżan do zaplanowanego na środę w Lizbonie ćwierćfinału LM z Atalantą.

Niewiadomą pozostaje też możliwość występu Kyliana Mbappe. Skrzydłowy mistrza Francji 24 lipca, w finale Pucharu Francji (1:0 z St. Etienne), doznał urazu kostki w wyniku brutalnego faulu rywala. Według gazety "Le Parisien" trwa wyścig z czasem by mistrz świata z 2018 roku był zdolny do gry.

W piątek wieczorem odbędą się dwa pierwsze spotkania Ligi Mistrzów po prawie pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Po wyłonieniu wszystkich ćwierćfinalistów od tej fazy rozgrywki będą kontynuowane w Lizbonie, aż do finału 23 sierpnia włącznie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP