Bayern zmiażdżył Atletico w hicie kolejki, Lewandowski bez gola

21.10.2020 22:49
Bayern - Atletico

Bayern Monachium pokonał w hicie 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Atletico Madryt 4:0 (2:0). Na listę strzelców nie udało wpisać się Robertowi Lewandowskiemu.

Bayern rozpoczął mecz bardzo spokojnie, ale z minuty na minutę gracze Hansi Flicka zaczęli się rozkręcać. Dowodem na to była akcja z 28. minuty, po której na listę strzelców wpisał się Coman. Piłkarz mistrzów Niemiec po genialnym podaniu Kimmicha wyszedł do sytuacji sam na sam z Oblakiem i umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed przerwą – w 41. minucie, to Coman mógł przypisać sobie asystę po bardzo dobrym zagraniu do Goretzki. Ten będąc w polu karnym, pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron Atletico natychmiast zdobyło gola kontaktowego. Jednak w czasie strzału Joao Felixa, dwóch jego kolegów znajdowało się na spalonym, co potwierdził VAR i bramka nie została uznana. Mimo to podopieczni Diego Simeone szukali swoich okazji do zdobycia gola.

Bayern - Atletico: Koncertowa gra Bawarczyków

Kiedy goście próbowali, Bayern popisywał się wysoką skutecznością. W 66. minucie po zablokowanym uderzeniu Kimmicha z rzutu wolnego, futbolówka wylądowała pod nogami Tolisso. Ten długo się nie zastanawiając huknął z blisko 30 metrów i pokonał Oblaka.

Po pięciu minutach Coman po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Mueller doskonale wypatrzył Francuza i długim podaniem z własnej połowy zagrał do niego piłkę. Pomocnik urządził sobie rajd pod bramkę Oblaka i po minięciu dwóch rywali umieścił futbolówkę w siatce.

Atletico szukało jeszcze trafienia honorowego, ale ostatecznie Bayern wygrał na inaugurację Ligi Mistrzów 4:0.

Bayern Monachium - Atletico Madryt 4:0 (2:0).

Bramki: Kingsley Coman (28, 72), Leon Goretzka (41), Corentin Tolisso (66).