Barcelona zmiażdżyła Dynamo, Ukraińcy bez szans w Kijowie

24.11.2020 22:49
Dynamo Kijów - FC Barcelona

Dynamo Kijów przegrał z Barceloną 0:4 (0:0) w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry.

Barcelona już od pierwszych minut przejęła inicjatywę w meczu i pewnie przeważała na połowie rywala. Dynamo próbowało rozgrywać akcję w bocznych sektorach boiska, ale gospodarze kompletnie nie mieli pomysłu na dostanie się pod bramkę ter Stegena. Mimo przewagi Dumy Katalonii w pierwszej nie padła żadna bramka.

Dopiero po zmianie stron wynik w 52. minucie meczu otworzył Dest. Piłkarz Barcy znalazł się sam na sam z Buschanem i mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki. Po czterech kolejnych minutach było już 2:0. Po rzucie rożnym dla Barcelony futbolówka, odbijając się od kilku zawodników, wylądowała pod nogami Braithwaite’a, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki.

Koncertowa gra Barcelony w Kijowie

Gospodarze nie rezygnowali i starali się zdobyć bramkę kontaktową. W 64. minucie bliski zdobycia gola był De Pena, ale przestrzelił w polu karnym, będąc w idealnej sytuacji.

Trzy minuty później Braithwaite był faulowany w polu karnym przez Popova, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę dla Dumy Katalonii. Po chwili rzut karny na bramkę zamienił Braithwaite, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu.

Finalnie wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Antoine Griezmann, który uderzył tuż przy słupku.

Dynamo Kijów - Barcelona 0:4 (0:0).

Bramki: Sergino Dest (52), Martin Braithwaite (57, 70-karny), Antoine Griezmann (90+2).