Zamknij

Kiedy losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów 2022/23? O której godzinie?

Maciej Walasek
25.08.2022 16:30

Kiedy odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23? Kto na kogo trafi w trakcie ceremonii losowania? Początek fazy grupowej Ligi Mistrzów zaplanowano na początek września. Wcześniej poznamy grupy LM. Sprawdź, kiedy będzie mieć miejsce losowanie fazy grupowej.

Karim Benzema
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23 z pewnością to coś, na co czekają kibice. Po rozpoczęciu sezonu ligowego pora na odliczanie dni do pierwszych meczów o najcenniejsze trofeum w piłce klubowej. Zanim piłkarze zaczną walkę w LM będą musieli poznać przeciwników, z którymi powalczą o awans do fazy pucharowej.

Kiedy odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów? To pytanie zadają sobie wszyscy miłośnicy futbolu. Ceremonia odbędzie się po meczach play-off, które wyłonią ostatnich uczestników tej edycji Champions League. Nowy sezon Ligi Mistrzów będzie wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego, który w letnim okienku transferowym po ośmiu latach rozstał się z Bayernem, podpisując kontrakt z Barceloną. W rozmowie ze "Sport Bild" napastnik nie ukrywał, że nie chciałby spotkać się z Bawarczykami już w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

- To byłoby dziwne uczucie, komiczne wręcz. Myślę, że za wcześnie, żeby zagrać przeciw Bayernowi. Dlatego moje życzenie brzmi: "ominąć kulkę z Bayernem" - przyznał kapitan reprezentacji Polski.

Kiedy losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów 2022/23?

Trofeum Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23 bronić będzie Real Madryt, który w ostatnim finale pokonał Liverpool 1:0, sięgając po Puchar Europy po raz 14. w swojej historii. 1.  kolejka Ligi Mistrzów rozpocznie się we wtorek 6 września, a cała faza grupowa potrwa do 2 listopada. W tym roku LM będzie niezwykle przyspieszona z powodu MŚ w Katarze, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Faza pucharowa rozpocznie się w połowie lutego. Z kolei finał Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23 zaplanowano na 10 czerwca w Stambule.

Koszyki już prawie pełne. Kto może trafić na kogo w losowaniu grup LM?

Losowanie grup Ligi Mistrzów 2022/23 odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o godz. 18.

loader

RadioZET.pl