Zamknij

Kibice Manchesteru City polecą do Porto za darmo. Szejk Mansour pokryje koszty

19.05.2021 10:05
Szejk Mansour
fot. imago sportfotodienst via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Szejk Mansour, właściciel Manchesteru City, poinformował, że pokryje koszty podróży kibiców "The Citizens" z Anglii do Portugalii, a następnie z lotniska w Porto na Estadio do Dragao. Na tym stadionie jego zespół rozegra finał Ligi Mistrzów przeciwko londyńskiej Chelsea.

  • Szejk Mansour, właściciel Manchesteru City, poinformował, że pokryje koszty podróży kibiców "The Citizens" na finał Ligi Mistrzów
  • W wielkim finale "Obywatele" zmierzą się z londyńską Chelsea FC
  • Na trybunach Estadio do Dragao w Porto zasiądzie po sześć tysięcy kibiców z każdej drużyny

Szejk Mansour, właściciel Manchesteru City, poinformował, że pokryje koszty podróży sześciu tysięcy kibiców "The Citizens" do Porto na finał piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym 29 maja jego zespół zagra z Chelsea FC.

Z powodu pandemii oba kluby otrzymały tylko po sześć tysięcy biletów. W dodatku możliwość wyjazdu do Portugalii wiąże się ze spełnieniem kilku warunków. Żaden z kibiców nie będzie mógł przebywać na terytorium tego kraju dłużej niż 24 godziny, a przed przylotem musi legitymować się negatywnym wynikiem testu na obecność Covid-19.

Kibice Manchesteru City polecą na finał LM za darmo. Koszty pokryje szejk

Manchester przygotował dla swoich fanów specjalne loty czarterowe, a także transfer z lotniska na obiekt. W ten sposób chce zmniejszyć obciążenia finansowe kibiców.

- Dotarcie do finału Ligi Mistrzów po bardzo trudnym roku to prawdziwie historyczny moment dla klubu. Dlatego niezwykle ważne jest, aby jak najwięcej fanów miało możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym meczu. Szczególnie ci, którzy przez tyle lat wspierali Manchester City w dobrych i złych chwilach - powiedział szejk Mansour, cytowany w klubowym komunikacie.

- Wyzwania stojące przed kibicami przed tym finałem są wielorakie, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym. Mamy nadzieję, że inicjatywa Jego Wysokości pozwoli większości naszych fanów skupić się na cieszeniu się dniem, zamiast martwić się, jak unieść ciężar kosztów podróży, które stały się bardziej uciążliwe ze względu na pandemię - dodał prezes klubu Khaldoon Al Mubarak.

RadioZET.pl/PAP