Błysk Ronaldo nie pomógł, Lyon wyszarpało awans do ćwierćfinału

07.08.2020 22:59
Juventus - Lyon

Juventus wygrał z Olympique Lyon 2:1 (1:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, ale to rywale, którzy w pierwszym spotkaniu zwyciężyli u siebie 1:0, awansowali do ćwierćfinału.

W pierwszych minutach Juventus zasygnalizował, że chce szybko zdobyć bramkę. Higuain zamknął akcję Alexa Sandro wolejem. Jednak strzał Argentyńczyka był czytelny i Lopes nie miał problemu ze złapaniem piłki. Nieoczekiwanie w 10. minucie Aouar padł w polu karnym po wślizgu Bentancura, a sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Depay, pokonując Szczęsnego miękką podcinką w sam środek bramki.

W 20. minucie kapitalną okazję do wyrównania miał Bernanrdeschi, który urządził sobie rajd. Mijając dwóch rywali i bramkarza nie trafił do siatki, ponieważ ofiarną interwencją popisał się Marcelo i uchronił Lyon od stracenia bramki. Minutę później Ronaldo główkował na 11. metrze po podaniu wrzutce Cuadrado, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 40. Minucie Lopes kapitalnie obronił strzał Ronaldo z rzutu wolnego. Jednak po 60 sekundach brakarz Lyonu nie miał za wiele do powiedzenia.

Juventus - Lyon: Geniusz Ronaldo nie pomógł, Lyon w ćwierćfinale

W 41. minucie po strzale z rzutu wolnego Pjanicia, Depay odbił uderzenie ręką. Po chwili jedenastkę na gola zamienił Cristiano Ronaldo, który kompletnie zmylił Lopesa i strzelając przy prawym słupku bramki, doprowadził do remisu w meczu.

Po zmianie stron ponownie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. W 60. minucie spotkania Portugalczyk popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego i umieścił piłkę w siatce. Od tej pory Juventus potrzebował jednej bramki do awansu do ćwierćfinału. Mimo walki do końca, Lyon broniąc się ile sił, zdołał "dowieźć" ten wynik, gwarantujący im grę w 1/4 Ligi Mistrzów.

Juventus Turyn - Olympique Lyon 2:1 (1:1)

Bramki: dla Juventusu - Cristiano Ronaldo (43-karny, 60); dla Lyonu - Memphis Depay (12-karny).