Liga Mistrzów: Juventus pokonał Dynamo na inaugurację fazy grupowej

20.10.2020 20:46
Dynamo - Juventus

Juventus w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe z Dynamo Kijów 2:0. Obie bramki dla Juve strzelił Alvaro Morata. Bramki mistrzów Włoch strzegł Wojciech Szczęsny, 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Tomasz Kędziora.

Juventus musiał radzić sobie bez Cristiano Ronaldo, który przechodzi kwarantannę po zakażeniu koronawirusem.

W wyjściowym składzie na to spotkanie zabrakło Paulo Dybali czy Federico Bernardeschiego. Od pierwszych minut grał za to Giorgio Chiellini, ale już w 19. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Merih Demiral.

Pierwsza połowa nie obfitowała w bramkowe sytuacje. Zdecydowanie lepiej było po przerwie. Już w 47. minucie gola dla Juve zdobył Alvaro Morata. Hiszpan dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i z bliska trafił do siatki. W 84. minucie ustalił wynik na 2:0.

Liga Mistrzów - GRUPY, TABELE, TERMINARZ. Sprawdź wszystkie wyniki

Dynamo Kijów - Juventus: GOL Alvaro Moraty - WIDEO

W drugim meczu grupy G Barcelona zagra u siebie z Ferencvarosem. W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów to właśnie Blaugrana będzie rywalem Juventusu. Mecz odbędzie się w środę, 28 października, w Turynie.

Dynamo Kijów - Juventus Turyn 0:2 (0:0).

Bramki: Alvaro Morata (46, 84).
Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).

W innym meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów 2020/2021 w grupie F Zenit Sankt Petersburg przegrał u siebie z Club Brugge 1:2. W drugim spotkaniu Lazio podejmie u siebie Borussię Dortmund.