LM: Lokomotiv blisko sensacji w Turynie. Dybala uratował Juventus

22.10.2019 22:55
Juventus - Lokomotiv

Juventus po dwóch golach Paulo Dybali pokonał Lokomotiv Moskwa 2:1 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Na boisku oglądaliśmy dwóch reprezentantów Polski - Grzegorza Krychowiaka i Wojciecha Szczęsnego.

Rosjanie byli bardzo blisko sprawienia sensacji, bo to oni prowadzili od 30 minuty po trafieniu Aleksieja Miranczuka. Wynik 0:1 utrzymywał się aż do 77 minuty.

Wówczas geniuszem błysnął Paulo Dybala, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu. Chwilę później Argentyńczyk podwyższył na 2:1 i - jak się później okazało - zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

Juventus - Lokomotiv: Szczęsny kontra Krychowiak

Wojciech Szczęsny nie miał wiele pracy, a przy bramce rywali nie miał szans. Polak obronił uderzenie Joao Mario, jednak wobec dobitki Miranczuka był już bezradny. Grzegorz Krychowiak rozegrał 83. minuty i zakończył ten mecz z żółtą kartką. Przez większą część spotkania pomocnik biało-czerwonych bardzo dobrze prezentował się w środku pola i nie dał pograć Matuidiemu.

Juventus wciąż zajmuje 2. miejsce w grupie D. Włosi mają 7 punktów, tyle samo co lider tabeli Atletico Madryt. Hiszpanie ograli we wtorek Bayer Leverkusen 1:0.

Zapis relacji z meczu Juventus - Lokomotiv:

90'+4

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90'+4

KONIEC  meczu. Juventus po dwóch golach Paulo Dybali wygrywa z Lokomotivem 2:1 i awansuje na 1. miejsce w grupie D.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

90'

Kartka dla Barinova za faul na Bentancurze.

88'

Jeszcze strzał Bernardesciego do "koszyczka" Guilherme.

88'

Juventus nie forsuje już tempa, gra na utrzymanie, wymienia dużo podań i zmusza rywali do biegania. Lokomotiw już chyba bez wiary.

85'

Słabo nastawiony celownik ma dziś Ronaldo. Jeszcze jeden niecelny strzał.

83'

Pierwsza zmiana w Lokomotiwie. Koniec meczu dla Krychowiaka. Za niego Kołomiejcew.

81'

Ostatnia zmiana w Juventusie i standing ovation dla bohatera Paulo Dybala. Na boisku pojawia się Federico Bernardeschi.

79'

Na strzał z dystansu zdecydował się Alex Sandro, Guilherme wybił wprost pod nogi Dybali, a ten wykonał wyrok.

79'

GOOOOOOOOOLLLLLLL! Dublet Dybali!

77'

GOOOOOOOOOOOLLLLLLL! Popisowe uderzenie Paulo Dybali. Efektowne trafienie Portugalczyka!

75'

Znów próba Higuaina. Guilherme nawet nie drgnął, ale piłka nie znalazła drogi do siatki.

75'

Całym zespołem broni się Lokomotiv. Nawet Eder biega teraz na 40. metrze od swojej bramki.

73'

Fantastycznie Higuain wypracował sobie sytuację, ale źle uderzył. Pierwsze ostrzeżenie ze strony Argentyńczyka.

72'

Krychowiak jednak doczekał się kartki. Za niesportowe zachowanie.

70'

Coraz bliżej sensacji w Turynie. Juventus naciska, ale nadal bez przekonania.

68'

Kartką ukarany Cuadrado. Joao Mario sprawia gospodarzom mnóstwo kłopotów, a atak Kolumbijczyka wyglądał jak próba wybicia piłki z głowy rywalowi.

67'

Kolejny rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

65'

Koniec meczu dla Matuidiego. Zmienia go rodak, Rabiot.

64'

Trzeci beznadziejny strzał z rzutu wolnego. Ronaldo ponownie w mur.

63'

Nakładka Krychowiaka na Sandro. Polak może mówić o szczęściu, że nie obejrzał za to zagranie żółtej kartki.

63'

Na przebój, ale dość szaleńczo Dybala. Wywalczył korner.

61'

Znakomite wstrzelenie piłki w pole bramkowe Cuadrado, ale tam zabrakło jego kolegów.

60'

Ładne wyjście z kontrą Lokomotivu, celny strzał Mario, ale też udana interwencja Szczęsnego.

57'

Nic się nie zmieniło w grze Juve po wejściu Higuaina. Wciąż to wszystko jest za wolno, zbyt czytelnie, brakuje strzałów.

53'

Matuidi równie słaby jest też pod bramką rywali. Francuz nie trafił czysto w piłkę i uderzył kilkanaście metrów od bramki.

52'

Katastrofalny błąd Matuidiego. Idowu zabrał mu piłkę, ale potem nieudanie próbował przelobować Szczęsnego.

51'

Jednak Ronaldo, ale efekt taki sam jak wcześniej u Dybali - w mur.

50'

Dybala wywalczył rzut wolny. Teraz pewnie Ronaldo spróbuje, może Pjanić.

49'

Naciska Lokomotiv, próbuje podwyższyć na 2:0. Strzał Barinova z dystansu niecelny.

48'

Doskonała sytuacja Dybali. Piłka jednak nad poprzeczką. Już jest zmiana w Juve - w miejsce Khediry pojawia się Higuain.

47'

Minął się z piłką Szczęsny, nieporozumienie z kolegą z defensywy, ale bez konsekwencji.

47'

Odważny początek drugiej części przez gości, jakby chcieli tutaj jeszcze bardziej skomplikować sytuację faworytom.

46'

Obie drużyny bez zmian, ale intensywnie cały czas rozgrzewa się Gonzalo Higuain.

46'

Ponownie jesteśmy w Turynie, Za chwilę początek drugiej połowy.

45'+4

KONIEC pierwszej połowy. Po 45 minutach sensacja - Lokomotiv prowadzi z Juventusem 1:0. Wracamy za ok. kwadrans.

45'+2

Mnóstwo wrzutek w pole karne Lokomotivu, z których nic nie wynika, bo zwykle są niedokładne. Bardzo mądrze poczynają sobie goście w Turynie.

45'

44'

Krychowiak wykorzystał nieporozumienie w szeregach Juve, dograł do Edera, ale ten był osamotniony. To nie miało prawa się udać.

41'

Piłka w siatce, ale wcześniej faul Ronaldo na Guilherme.

38'

Gospodarze biją głową w mur. Przewaga jest przytłaczającą w każdym elemencie oprócz tego najważniejszego - w golach.

37'

Za nisko Dybala. Lokomotiv skutecznie wybija.

36'

Będzie dobra okazja dla Juve. Pjanic wywalczył rzut wolny na ok. 22. metrze.

33'

De Ligt zdecydował się na strzał z 30 metrów. Wyglądało jak desperacja.

32'

Cuadrado padł na linii pola karnego, ale arbiter niewzruszony.

30'

Błyskawicznie zemściła się ta akcja Bonucciego. Szczęsny obronił uderzenie Joao Mario, ale wobec dobitki Miranczuka był już bezradny.

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLl dla Lokomotivu! Sensacja w Turynie. Trafia Miranczuk.

29'

To powinien być gol dla Juve. Pjanić idealnie zagrał z rzutu wolnego na głowę Bonucciego, a ten nie trafił czysto w piłkę.

27'

Zamknięty Lokomotiv przed własnym polem karnym. Juventus ma ogromną przewagę, ale nie potrafi na razie sforsować tego piłkarskiego autobusu rywali.

24'

Próba sprytnego rozegrania rzutu wolnego przez Pjanicia, ale Dybala nie zdołał dopaść do piłki.

22'

Znów próbował Ronaldo, tym razem za lekko. Juventus przez długi okres przygotowywał tę akcję i utrzymywał się z piłką na połowie rywala.

20'

Z trzech metrów nie trafia Ronaldo. Nawet gdyby umieścił piłkę w siatce, to tego gola by nie było, bo arbiter dopatrzył się spalonego.

17'

Żółtą kartką ukarany Matuidi za faul na Ederze.

17'

Pięciu piłkarzy osaczyło Ronaldo, a ten mimo wszystko zdecydował się na drybling i strzał. Został zablokowany.

16'

Pierwsza celna próba Ronaldo, ale bez problemu łapie piłkę Guilherme.

13'

Bentancur fauluje Krychowiaka.

12'

Po drugiej stronie równie dobre zachowanie Bonucciego. Szarżował Miranczuk.

11'

Khedira wpadł w pole karne, jednak nie zdołał oddać strzału. Świetna interwencja Murilo.

11'

Stracił piłkę Krychowiak, ale bez konsekwencji.

10'

Po raz pierwszy piłka w rękach Szczęsnego. Ale nie po strzale, dośrodkowaniu, a po nieudanym dryblingu Miranczuka.

8'

Eder naciskał Bonucciego, był wyraźnie szybszy, ale górą jednak doświadczenie Włocha.

7'

Bardzo dobre zachowanie Krychowiaka w defensywie. To on przeciął akcję Włochów i rozpoczął kontratak.

6'

Druga groźna akcja gospodarzy. Strzał Ronaldo zablokowany.

5'

Juventus od początku wysoko atakuje rywali, częściej jest przy piłce, a gracze gości dużo biegają, przesuwają.

2'

Bardzo groźnie było pod bramką Rosjan. Dybala uderzał, a piłka po rykoszecie o metr minęła bramkę.

2'

Rzut rożny dla Juve.

1'

I już faul Matuidiego na Krychowiaku. Polak uderzony w twarz przy walce o górną piłkę.

1'

Grają! Zaczęli gospodarze.

20:58

Piłkarze są już na murawie.

20:54

Zakończyło się już jedno spotkanie grupy D. Atletico Madryt po golu Alvaro Moraty pokonało Bayer Leverkusen 1:0.

20:36

I jeszcze zestawienie rosyjskiej drużyny.

20:35

A tak prezentują się pełne składy. Najpierw gospodarze.

20:34

Mamy już potwierdzenie, że ci dwaj panowie rozpoczną mecz w podstawowych składach swoich drużyn. Trzeciego z biało-czerwonych - Macieja Rybusa - nie ma w Turynie z powodu kontuzji.

20:33

Witamy i zapraszamy na spotkanie 3. kolejki Ligi Mistrzów Juventus - Lokomotiv Moskwa.