Zamknij

Jens Lehmann zwolniony z Herthy Berlin. Rasistowski skandal w Niemczech

05.05.2021 14:07
Jens Lehmann zwolniony z Herthy Berlin
fot. Ulrich Hufnagel via www.imago-images.de/Imago Sport and News/EastNews

Jens Lehmann został zwolniony z rady nadzorczej Herthy Berlin w związku z rasistowską wiadomością przypadkowo wysłaną na WhatsAppie do Dennisa Aogo.

  • Jens Lehmann wywołał rasistowski skandal w Niemczech (a nie chciał)
  • Były bramkarz Arsenalu przypadkowo wysłał wiadomość do Dennisa Aogo, o treści: "czy Dennis dostał pracę dlatego, że jest czarnoskóry?"
  • W związku z tym został zwolniony z rady nadzorczej Herthy Berlin

Jens Lehmann jest legendą Arsenalu i reprezentacji Niemiec. Ostatnio zasiadał w radzie nadzorczej broniącej się przed spadkiem z Bundesligi Herthy Berlin. Dennis Aogo w przeszłości bronił barw m.in. HSV, Schalke 04 Gelsenkirchen, VfB Stuttgart czy Hannoveru, w którym przed rokiem zakończył karierę. Obecnie jest ekspertem stacji Sky Sports Germany. Pracował m.in. przy wtorkowym półfinale Ligi Mistrzów Manchester City - Paris Saint-Germain (2:0). Tego dnia drogi obu panów niespodziewanie (dla obu) się przecięły i zakończyły skandalem rasistowskim.

Lehmann wysłał wiadomość z pytaniem, "czy Dennis dostał pracę dlatego, że jest czarnoskóry". Abstrahując od treści, popełnił przy tym jeszcze jeden błąd - zamiast do jednego z dziennikarzy Sky, informacja dotarła do... Dennisa Aogo. Ekspert telewizyjny opublikował treść i odpowiedział: "Mówisz poważnie? Ta wiadomość chyba nie miała trafić do mnie?".

Rasistowski skandal z udziałem Jensa Lehmanna

Ale trafiła. Nie ominęła również gabinetów członków zarządu Herthy Berlin, którzy ze skutkiem natychmiastowym odwołali Jensa Lehmanna z pełnionej funkcji.

"Takie stwierdzenia w żadnym stopniu nie prezentują wartości wyznawanych przez klub. Odcinamy się od wszelkich form rasizmu" - napisano na Twitterze.

Kibice, eksperci i byli piłkarze nie pozostali na legendzie Arsenalu suchej nitki. "Zawsze był idiotą" - można przeczytać w komentarzach.

Dennis Aogo
fot. Dennis Aogo/InstaStory

Hertha Berlin po 29 rozegranych kolejkach Bundesligi zajmuje przedostatnie miejsce i musi walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do pozycji barażowej traci dwa punkty, a do pozostania w elicie trzy. Z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem ostatnie spotkania stołecznej ekipy zostały przełożone.

RadioZET.pl/Onet/Sky Sports