Inter przeważał, Real zdobył 3 punkty. Koszmar drużyny Inzaghiego

15.09.2021 22:50
Inter - Real Madryt NA ŻYWO

Real po emocjonującym meczu na Stadio Giuseppe Meazza pokonał Inter 1:0. Podopieczni Carlo Ancelottiego przez dużą część meczu bronili się na własnej połowie, ale i tak zdołali wywalczyć 3 punkty. Duża w tym zasługa 18-letniego Eduardo Camavingi i 20-letniego Rodrygo, którzy wspólnie stworzyli piękną akcję dającą gola swojemu zespołowi.

Inter w meczu z Realem grał bardzo widowisko, tworzył sobie sytuacje, skutecznie wychodził spod pressingu. Zabrakło jednak najważniejszego – skuteczności. Zawodnicy Inzaghiego od początku meczu dochodzili do sytuacji, ale natrafiali na Courtoisa, który świetnie interweniował, albo sami psuli akcje.

Mistrzowie Włoch po pierwszej połowie mogli mieć przynajmniej kilka bramek, a na pewno jedną – po świetnych akcjach Martineza i Dżeko. Argentyńczyk w szóstej minucie obił z bliska Courtoisa, a trzy minuty później na tę samą „przeszkodę” napotkał Dżeko.

Kolejne okazje przyszły po kilkunastu minutach. W 19 min. strzał Dżeko znów obronił Courtois, a dobitka Skriniara była niecelna.

Inter - Real Madryt: Rodrygo dał zwycięstwo "Królewskim". Zobacz WIDEO bramki

Inter - Real. Nieskuteczność Dżeko i Lautaro

Po chwili Inter stworzył sobie prawdopodobnie najlepszą okazję w pierwszej połowie. Niekryty przez nikogo Lautaro Martinez doszedł do piłki po dośrodkowaniu Perisicia, uderzył głową, jednak trafił prosto w Courtoisa.

Okazje tworzył też Real. W 20 minucie Militao zgubił krycie, ale jego strzał głową był niecelny.

Po przerwie obraz gry niezbyt się zmienił. Inter atakował: swoje szanse miał m.in. Dżeko i Skriniar, a Real czekał na to, by móc skontrować. Do samego końca spotkania świetnie wyglądała jednak obrona gości – Skriniar czy De Vrij efektownie i, co najważniejsze, skutecznie, powstrzymywali ataki gości.

Liga Mistrzów: Klasyfikacja strzelców. Lewandowski już nie jest liderem [TABELA]

Inter - Real. Gol w ostatniej minucie

Nie udało im się to jednak w 90 minucie. Eduarda Camavinga, który wszedł na boisko w drugiej połowie, świetnie odegrał do niekrytego Rodrygo, a Brazylijczyk pokonał Handanovicia.

W kolejnych spotkaniach grupy D Szachtar zagra z Interem, a Real na Santiago Bernabeu zmierzy się z Sheriffem.