Hiszpanie ujawnili wielki skandal w Lidze Mistrzów. Co tam robili szefowie PSG?

17.02.2022 14:10

Radio "Marca" poinformowało w środę o skandalicznym wydarzeniu, do którego miało dojść w przerwie meczu Paris Saint-Germain z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W głównej roli wystąpić mieli szefowie PSG, a działacze UEFA... tylko się przyglądać.

Leonardo i Nasser Al-Khelaifi

Paris Saint-Germain pokonało we wtorek Real Madryt 1:0 w meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów, a bohaterem spotkania został Kylian Mbappe, który strzelił gola dającego zwycięstwo paryżanom w doliczonym czasie gry. Po wygranej PSG z "Królewskimi" pojawiły się jednak teraz kontrowersje.

Jak podało w środę radio "Marca", w przerwie wtorkowego meczu LM miało dojść do incydentu z udziałem działaczy klubu z Paryża. Ci przed rozpoczęciem drugiej połowy spotkania mieli "odwiedzić" bowiem... sędziego.

Hiszpanie ujawnili wielki skandal w LM. Co tam robili szefowie PSG?

- Nasser Al-Khelaifi (prezydent PSG) i Leonardo (dyrektor sportowy) zeszli do tunelu znajdującego się na poziomie boiska, by wywrzeć presję na arbitra Daniele Orsato. Świadkami tego byli działacze UEFA - przyznał na antenie dziennikarz Miguel Angel Toribio.

Według hiszpańskiego reportera Al-Khelaifi i Leonardo byli sfrustrowani prowadzeniem zawodów przez Orsato. Działacze paryżan mieli nawet krzyczeć i przeklinać w stronę Włocha.

Co ciekawe, włoskiemu arbitrowi ciężko zarzucić jest jednak jakąkolwiek stronniczość czy faworyzowanie gości. Jeszcze w pierwszej połowie pokazał on m.in. żółtą kartkę piłkarzowi Realu Brazylijczykowi Casemiro, która wykluczyła go z rewanżu w Madrycie w środę 9 marca.