Gol Ronaldo nie uratował United. Porażka w starciu z Young Boys

14.09.2021 20:38
Young Boys - Manchester United

Manchester United w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrał na wyjeździe z Young Boys 1:2. Gola dla Czerwonych Diabłów, które od 35. minuty grały w dziesiątkę, zdobył Cristiano Ronaldo. Dla gospodarzy trafienia zanotowali Nicolas Ngamaleu i Theoson Jordan Siebatcheu.

Manchester United bardzo spokojnie rozpoczął to spotkanie. Długo utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił stworzyć dobrej okazji do zdobycia gola. Pierwsza przyszła w 13. minucie, gdy Bruno Fernandes fantastycznym podaniem obsłużył Cristiano Ronaldo, a ten z bliska pokonał bramkarza rywali.

Czerwone Diabły już od 35. minuty musiały grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę za ostry faul na Christopherze Martinsie otrzymał Aaron Wan-Bissaka. Od tego momentu nieco odważniej zaczęli grać gospodarze, którzy kilka razy zagrozili bramce Davida De Gei. Na przerwę jednak schodzili z wynikiem 0:1.

Manchester przegrał z Young Boys w 1. kolejce Ligi Mistrzów

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Cały czas to gospodarze atakowali. Jedną z nielicznych okazji Manchester United miał w 55. minucie, gdy na dobrą pozycję wychodził Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przegrał jednak walkę o piłkę z obrońcą rywali.

Ataki Young Boys przyniosły skutek w 66. minucie, gdy płaskie dośrodkowanie Silvana Heftiego z prawej strony wykorzystał Nicolas Ngamaleu.

Kilka minut później trener Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się zdjąć z boiska Bruno Fernandesa i Cristiano Ronaldo. W ich miejsce wprowadził Jessiego Lingarda i Nemanję Maticia, dając w ten sposób wyraźny sygnał do tego, że chce utrzymać wynik remisowy. To się jednak nie udało, a antybohaterem spotkania został właśnie Lingard. To właśnie on w 95. minucie meczu podał wprost pod nogi Theosona Siebatcheu, który wyszedł sam na sam z De Geą i umieścił piłkę w siatce.

Tym samym Manchester United na otwarcie nowego sezonu Ligi Mistrzów zaliczył zawstydzającą wpadkę w meczu z teoretycznie najsłabszą drużyną w grupie. Przed Cristiano Ronaldo i spółką jeszcze starcia z Villarrealem i Atalantą, które w ramach 1. kolejki zmierza się w bezpośrednim starciu.