Zamknij

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów? BBC: Decyzja UEFA w środę

10.05.2021 17:17
Aleksander Ceferin
fot. RICHARD JUILLIART/AFP/East News

Gdzie odbędzie się finał Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021? - to pytanie zadaje sobie wielu z kibiców. W związku ze wpisaniem przez Wielką Brytanię Turcji na listę "czerwonych" krajów premier Boris Johnson zaapelował do władz UEFA, by te zmieniły lokalizację finału LM ze Stambułu na Londyn. BBC podała, że Europejska Unia Piłkarska podejmie w tej sprawie decyzję już w najbliższą środę.

  • UEFA podejmie decyzję odnośnie ewentualnego przeniesienia finału Ligi Mistrzów ze Stambułu do Londynu w środę - poinformowała BBC
  • O przeniesienie finału Champions League zaapelował wcześniej premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson
  • Turcja znalazła się bowiem na "czerwonej liście" krajów u Brytyjczyków w związku ze wciąż rosnącą tam liczbą zakażeń koronawirusem

W środę Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ma zdecydować o ewentualnym przeniesieniu finału Ligi Mistrzów ze Stambułu do Londynu - poinformowała BBC. W meczu o trofeum spotkają się dwa angielskie kluby - Manchester City i Chelsea.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 w Turcji sprawiła, że Wielka Brytania wpisała ten kraj na "czerwoną listę", co znacznie utrudnia podróżowanie i wymaga odbycia 10-dniowej kwarantanny. Brytyjski rząd zaapelował już do kibiców, aby nie jechali do Stambułu na finał 29 maja.

Gdzie odbędzie się finał LM? Wiadomo, kiedy UEFA podejmie decyzję

O przeniesienie meczu zwrócił się do UEFA w ubiegłym tygodniu premier Boris Johnson. W poniedziałek piłkarska centrala prowadzi w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami brytyjskich władz.

Także podróż ze Szwajcarii, gdzie znajduje się siedziba UEFA, wymaga 10-dniowej kwarantanny w Anglii, ale agencja Associated Press poinformowała, iż pracownicy UEFA są na liście wyjątków i nie będą musieli spełniać tego wymagania podczas finałów mistrzostw Europy, które rozpoczynają się 11 czerwca. Londyn jest jednym z miast-gospodarzy.

RadioZET.pl/PAP