Zamknij

Finał Ligi Mistrzów. UEFA wpuści widzów na stadion, ruszyła sprzedaż biletów

25.05.2021 18:11
Finał Ligi Mistrzów. UEFA wpuści widzów na stadion, ruszyła sprzedaż biletów
fot. NEIL HALL/AFP/East News

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany przy częściowo zapełnionych trybunach. UEFA ogłosiła w środę, że na trybuny Estadio do Dragao wejdzie 16,500 widzów. To oznacza, że zajęta będzie 1/3 wszystkich miejsc. 

  • Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w tę sobotę – 25 maja
  • UEFA wpuści na trybuny 16 500 widzów. Na trybunach stadionu Porto jest łącznie 50 tys. miejsc

Finał LM. UEFA zapowiedziała, że 1700 z 16500 biletów trafi do „zwykłych” widzów, a kibice Manchesteru City i Chelsea dostaną łącznie 12 tys. wejściówek. Pozostałe trafią w ręce zaproszonych gości. Sprzedaż biletów na finał Ligi Mistrzów rozpoczęła się w tę środę. Najdroższe kosztują 600 euro, najtańsze – 70.

Widzowie, którzy będą chcieli wejść na stadion, muszą wcześniej pokazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Jako że Portugalia jest na "zielonej liście" Wielkiej Brytanii,  przyjezdni nie muszą przechodzić kwarantanny na miejscu, ani po powrocie.

Finał Ligi Mistrzów przeniesiony. Porto zamiast Stambułu

Ostatni mecz tegorocznej edycji Champions League został przeniesiony do Portugalii ze względu na złą sytuację w Turcji. UEFA pierwotnie przyznała organizację meczu Stambułowi, jednak pod naciskiem brytyjskich władz zmieniła zdanie.

Turcja jest obecnie krajem, w którym dochodzi do największej średniej liczby zakażeń koronawirusem w ciągu dnia. Z tego powodu Wielka Brytania umieściła ją na „czerwonej liście”, nakładając na przyjezdnych bardzo surowe obostrzenia.