Zamknij

Porto. Bójki przed finałem LM, kibice Manchesteru i Chelsea starli się z policją

28.05.2021 11:10
Porto. Bójki przed finałem LM, kibice Manchesteru i Chelsea starli się z policją
fot. screen/ Twitter/https://twitter.com/STEPHENACQUAH_/status/1398196694941159424

Finał Ligi Mistrzów. Dwa dni przed meczem, w Porto doszło do bójek kibiców Manchesteru City i Chelsea. Fani starli się też z policją. Jak poinformowały lokalne służby, po bójce jedna osoba musiała trafić do szpitala.

  • Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Porto 29 maja o godzinie 21
  • Kibice Manchesteru City i Chelsea w czwartek starli się na ulicach miasta
  • Na nagraniach opublikowanych w sieci widać bójki kibiców, którzy musieli opuścić bary po 22:30. W Porto w dalszym ciągu obowiązują surowe obostrzenia

Finał Ligi Mistrzów. W czwartek w Porto doszło do regularnych bójek między kibicami Manchesteru City i Chelsea. Fani opuścili zamykane o 22:30 bary, wyszli na ulice i zaczęli się przepychać.

Nagrania pokazują pojedyncze zajście, jednak według portugalskiej policji takich bójek było znacznie więcej. Kibice nie przepychali się tylko między sobą, ale zaatakowali też interweniujących policjantów. Do ataków doszło m.in. przy rzece Duero. Naoczni świadkowie wydarzenia relacjonowali, że policja musiała użyć siły, by rozdzielić walczących i niejednokrotnie pijanych fanów obu drużyn.

Finał Ligi Mistrzów w Porto. Bójki na ulicach, jedna osoba w szpitalu

Burmistrz Porto potwierdził, że na ulicach doszło do bójek. Rui de Carvalho de Araújo Moreira poinformował też, że jeden z kibiców musiał zostać przewieziony do szpitala. -Odniósł niewielkie obrażenia – potwierdził włodarz miasta.

Rui Moreira przekazał też, że spodziewał się podobnych wydarzeń po przyjeździe kibiców. W całym Porto obowiązuje barowa „godzina policyjna” – od 22:30 wszystkie lokale muszą być zamknięte. Wiele bójek czy przepychanek wybuchło przez to, że goście restauracji i barów musieli nagle opuścić lokale.

RadioZET.pl/PAB