Zamknij

Finał Ligi Mistrzów zagrożony? Pełny lockdown w Turcji

27.04.2021 18:41
Bayern Monachium
fot. Frank Hoermann/ SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News

Finał Ligi Mistrzów stanął pod znakiem zapytania. Pandemia w Turcji nabiera rozpędu, gdzie wprowadzono całkowity lockdown. To stwarza zagrożenie dla Stambułu, który w tym sezonie ma być gospodarzem meczu o trofeum Champions League.

Finał Ligi Mistrzów w Stambule miał zostać zorganizowany już w zeszłym roku, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, ostateczne rozgrywki w LM odbyły się w Lizbonie. W związku z tym UEFA przesunęła organizację Turkom na 2021 rok. Jednak sytuacja w tym kraju powoduje, że kwestia ostatecznego starcia o trofeum Champions League znów staje pod znakiem zapytania, a głównym powodem jest wzrost liczby zakażeń w Turcji.

- Po złagodzeniu przez rząd na początku marca obostrzeń przeciwepidemicznych w Turcji zaobserwowano wzrost liczby zakażeń. 16 kwietnia odnotowano największy dobowy przyrost nowych zakażeń - ponad 63 tys. przypadków. W niedzielę potwierdzono 39 tys. infekcji - podaje Reuters.

Kiedy jest finał Ligi Mistrzów 2021? [DATA, GODZINA]

Finał Ligi Mistrzów przeniesiony? Niepokojące wieści z Turcji

Wobec tego Recep Tayyip Erdogan prezydent Turcji zapowiedział, że ze względu na wzrost liczby infekcji koronawirusem w całym kraju wprowadzony zostanie pełny lockdown, który będzie obowiązywał do 17 maja. Mimo że finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany dwanaście dni później, czyli 29 maja według „Daily Mail” UEFA zaczyna monitorować sytuację nad Bosforem.

Na trybunach stadionu Ataturka w Stambule może zasiąść 80 tysięcy kibiców, ale z powodu pandemii na obiekcie miało pojawić się dziewięć tysięcy fanów. Ostatnie wydarzenia powodują, że przeprowadzenie w tym miejscu finału Ligi Mistrzów nie jest pewne, a końcowe zdanie będzie należeć do tureckich władz.

RadioZET.pl