Zamknij

Finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Turcji? Brytyjczycy nie chcą ryzykować

06.05.2021 15:56
Finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Turcji? Brytyjczycy nie chcą ryzykować
fot. EAST NEWS

Final Ligi Mistrzów odbędzie się w Anglii? Szefowie Aston Villi zaproponowały, by mecz Manchesteru City z Chelsea został rozegrany właśnie na stadionie tego klubu, w Birmingham. Władzie Wielkie Brytanii uważają, że ze względu na liczbę zakażeń brytyjscy kibice nie będą bezpieczni w Stambule.

  • Finał Ligi Mistrzów może odbyć się na Villa Park – zaproponowały władze Aston Villi
  • Na mecz Manchesteru City z Chelsea ma przyjechać do Stambułu 8 tysięcy widzów
  • Władze Wielkiej Brytanii boją się kolejnej fali koronawirusa - w Turcji dochodzi obecnie do największej liczby zakażeń w Europie

Finał Ligi Mistrzów miałby odbyć się w Anglii, a nie w Stambule, ze względu na sytuację panującą w Turcji. Apelują o to władze klubów, a także rząd Wielkiej Brytanii. Wszystko przez to, że w Turcji dochodzi obecnie do największej liczby zakażeń koronawirusem w całej Europie. UEFA ogłosiła, że na finał LM zostaną wpuszczeni kibice, co oznacza, że pod koniec maja ok. 8 tys. osób musiałoby przyjechać i wrócić ze Stambułu. Władze Wielkiej Brytanii nie chcą dopuścić do tego scenariusza.

Wniosek do UEFA i FA wysłała już Aston Villa, która zapowiedziała, że może wynająć swój stadion na finał Ligi Mistrzów. Villa Park znajduje się w Birmingham i może pomieścić 42500 widzów. Jak podało Sky Sport, władze klubu chcą w ten sposób ustrzec kibiców od zakażenia.

Finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Stambule? Wielka Brytania wywiera nacisk na władze Turcji

Jak podało Sky Sports, UEFA upiera się przy tym, by rozegrać finał w Stambule. Z kolei władze Wielkiej Brytanii chcą, by kibice nie musieli podróżować do Turcji. Jak dodali dziennikarze Sky, premier Boris Johnson zmieni zdanie tylko jeśli władze Turcji dostosują swoją politykę do obecnej sytuacji i zapewnią Brytyjczykom bezpieczeństwo.

RadioZET.pl/Sky Sports