Zamknij

Finał Ligi Mistrzów: Kiedy i o której godzinie mecz? [DATA, GODZINA]

23.08.2020 09:57
Finał Ligi Mistrzów
fot. MANU FERNANDEZ/AFP/East News

Finał Ligi Mistrzów 2019/2020 - DATA i GODZINA. O której godzinie odbędzie się finał LM w sezonie 2019/2020? Kiedy zostanie rozegrany najważniejszy mecz w piłce klubowej - finał Champions League 2020? Sprawdź szczegóły.

Finał Ligi Mistrzów 2020. Tegoroczne rozgrywki zostały przerwane na pięć miesięcy z powodu pandemii koronawirusa, a UEFA postanowiła najpierw dać szansę ligom krajowym, a dopiero po nich dokończyć zmagania w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy.

Champions League 2020 odbywa się w zmienionej formule. Po restarcie rozegrano zaległe spotkania 1/8 finału LM, a osiem najlepszych drużyn stawiło się z Lizbonie na turnieju Final Eight. Tu nie ma rewanżów, a zatem brak też kalkulacji - w każdym meczu trzeba grać na sto procent, bo nie ma szans na odwrócenie wyniku w drugim spotkaniu. W portugalskiej stolicy stawiły się: Bayern Monachium, FC Barcelona, Olympique Lyon, Manchester City, Paris Saint-Germain, Atalanta Bergamo, RB Lipsk oraz Atletico Madryt.

Finał Ligi Mistrzów 2020 [DATA, GODZINA] - TERMINARZ, KALENDARZ

Półfinały LM 2020 stały się rozgrywką pomiędzy Francją a Niemcami. PSG szczęśliwie, w ostatnich sekundach, wyeliminowała debiutującą w europejskiej elicie Atalantę, a Olympique Lyon sensacyjnie wyrzucił z Final Eight Manchester City. RB Lipsk również sprawił niespodziankę i ograł Atletico Madryt, ale największe wrażenie na wszystkich zrobił Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie, który zmiótł w pył FC Barcelonę 8:2.

Liga Mistrzów: Kto zagra z kim? Jakie są pary półfinałowe? [DRABINKA]

Dużym rozczarowaniem jest postawa finalistów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Liverpool i Tottenham odpadły na etapie 1/8 finału, nie radząc sobie - odpowiednio - z Atletico Madryt i RB Lipsk.

Finał LM 2020 - GODZINA, DATA. O której mecz?

Finał Ligi Mistrzów 2020 odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia o godz. 21. Zagrają w nim PSG i Bayern Monachium.

RadioZET.pl