El. Ligi Mistrzów: Wpadka Ajaksu, drużyny Polaków bez zwycięstwa

Andreas Nicolaides
06.08.2019 22:56
Ajax Amsterdam

Ajax Amsterdam zaledwie zremisował 2:2 z PAOK-iem w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zwycięstw nie odniosły też drużyny reprezentantów Polski - Dinamo Zagrzeb i Dynamo Kijów.

W meczu PAOK - Ajax nie brakowało emocji. Prowadzenie w 10. minucie objęli półfinaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów po strzale Hakima Ziyecha. Przed przerwą gospodarze zdołali jednak wyrównać po golu Chuby Akpoma, a następnie wyjść na prowadzenie po trafieniu Leo Matosa. Wynik meczu na 2:2 ustalił w 57. minucie Klaas Jan Huntelaar.

El. Ligi Mistrzów - wyniki meczów 3. rundy

Tomasz Kędziora rozegrał całe spotkanie w barwach Dynama Kijów, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Club Brugge 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 37. minucie Hans Vanaken, który wykorzystał rzut karny.

Mecz na ławce rezerwowych przesiedział za to Damian Kądzior. Jego Dinamo Zagrzeb zremisowało u siebie z Ferencvarosem 1:1.

W pozostałych wtorkowych meczach 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów APOEL przegrał u siebie z Karabachem Agdam 1:2, a Crvena Zvezda zremisowała 1:1 z FC Kopenhagą.