El. LM: Olympiakos nie dał szans rywalom. Pewne zwycięstwo Dinama, remis w Bernie

21.08.2019 23:50

Za nami ostatnie spotkania pierwszej serii meczów 4., decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Popis umiejętności zaprezentowali nam gracze Olympiakosu, którzy rozprawili się Krasnodarem 4:0. Pewnie, bo 2:0, zwyciężyło także Dinamo Zagrzeb, które pokonało Rosenborg, z kolei remis 2:2 padł w Bernie w meczu Young Boys z Crveną Zvezdą.

Dinamo Zagrzeb, drużyna Damiana Kądziora, który z niewiadomych przyczyn nie usiadł nawet na ławce rezerwowych, rozstrzygnęło losy meczu z Rosenborgiem już w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzył Bruno Petkovic, który w 8. minucie zamienił rzut karny na gola, zaś 20 minut później na 2:0 podwyższył Mislav Orsic. 26-letni Chorwat wykorzystał świetne wznowienie gry przez bramkarza Dinama, Dominika Livakovicia, a następnie lewą nogą ustalił rezultat tego spotkania.

W jeszcze lepszej sytuacji jest Olympiakos Pireus, który na rewanż do Rosji z Krasnodarem poleci z czterobramkową zaliczką. Bohaterem pierwszego spotkania został wprowadzony na boisko w 76. minucie Serb Lazar Randelovic, strzelec dwóch goli. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę strzelił Miguel Guerrero, zaś wynik na 4:0 ustalił Daniel Podence.

Do jedynego remisu w dotychczasowych spotkaniach 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów doszło na stadionie w Bernie. Po szybko strzelonej bramce Rogera Assale dla Young Boys, do głosu zaczęła dochodzić Crvena Zvezda. Już w 18. minucie do wyrównania doprowadził Milos Degenek, zaś gola na 2:1 strzelił od razu po rozpoczęciu drugiej połowy Mateo Garcia. W 76. minucie meczu Ngoumo Ngalameu wywalczył jednak dla szwajcarskiego zespołu rzut karny, którego na bramkę zamienił i tym samym ustalił rezultat spotkania na 2:2 doświadczony Guillaume Hoarau.

Dzień wcześniej również odbyły się trzy mecze. Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam zremisował na Cyprze z APOEL Nikozja 0:0, zaś piłkarze FC Brugge pokonali na wyjeździe austriacki LASK Linz 1:0. Jedyną bramkę w tym starciu zdobył w 10. minucie z rzutu karnego Hans Vanaken. Spotkanie prowadził Szymon Marciniak, którego decyzję o "jedenastce" skrytykowały niektóre austriackie media. W Rumunii CFR Cluj przegrał ze Slavią Praga 0:1

El. LE: Wyniki online meczów 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów

Wyniki meczów 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (rewanże 27-28 sierpnia):