Zamknij

El. LM: Legia już zarobiła prawie 3 mln zł. Kolejne premie nawet 26-krotnie większe

15.07.2021 19:57
Legia Warszawa
fot. PAP

Legia Warszawa jest wciąż daleka od zakwalifikowania się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a już zarobiła fortunę! Mistrz Polski po wyeliminowaniu norweskiego FK Bodo/Glimt zagwarantował sobie zysk w granicach 3 milionów złotych.

Legia Warszawa jest już pewna dwóch premii wypłacanych przez UEFA dla uczestników eliminacji do  Ligi Mistrzów. Za udział w pierwszej rundzie "Wojskowi" zarobili 280 tysięcy euro, a w drugiej zainkasują 380 tys. euro.

To łącznie 660 tys. w unijnej walucie, a więc 2,98 miliona złotych. Taka kwota za wyeliminowanie zaledwie jednego rywala w kwalifikacjach może robić wrażenie, ale to co najlepsze dopiero przed "Legionistami".

Jeśli Legia pokona Florę, zagwarantuje sobie udział w europejskich pucharach

W przypadku wygranej w drugiej rundzie eliminacyjnej z mistrzem Estonii Florą Tallin Legia zapewni sobie pozostanie w europejskich pucharach na całą jesień. Jak to możliwe? Według nowych zasad odpadnięcie w trzeciej rundzie el. LM oznacza "spadek" do czwartej rundy el. Ligi Europy. Gdyby Legia odpadła również tam, "spadłaby" do fazy grupowej Ligi Konferencji.

Reasumując, jeśli ekipa Czesława Michniewicza upora się z Florą, będzie pewna udziału co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji, a tam premie też nie są niskie. Za sam awans do rozgrywek UEFA wypłaci uczestnikom po 2,94 mln euro, czyli 13,2 mln zł

Legia już zarobiła prawie 3 mln zł. Kolejne premie nawet 26-krotnie większe

Warto jednak bić się o cel główny, czyli awans do Ligi Mistrzów, gdyż w najważniejszym z europejskich pucharów stawki są ogromne.

Samo wzięcie udziału w fazie grupowej będzie oznaczać dla Legii zarobek w wysokości 15,25 mln euro, czyli 68,4 mln zł. To 26-krotność tego, co udało im się zgarnąć do tej pory.

Legia - Flora: Kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy el. Ligi Mistrzów?

Pierwszy mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Legia rozegra u siebie, na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Początek spotkania już w środę, 21 lipca, o godzinie 21:00. Relacja live i wynik online meczu Legia - Flora na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty