Barcelona pozostaje w grze o awans w LM. Imponująca postawa Dynama Kijów

02.11.2021 23:00
Dynamo Kijów - Barcelona NA ŻYWO

Barcelona pokonała Dynamo Kijów (1:0) i utrzymała się w grze o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Gola na wagę trzech punktów zdobył Ansu Fati, który wrócił do pierwszego składu po krótkiej przerwie.

FC Barcelona na mecz z Dynamem miała jeden plan – wygrać za wszelką cenę. Katalończycy mierzą się ostatnio z problemem ze zdobywaniem goli, co było widać od pierwszych minut meczu w grupie E. Dynamo mądrze się broniło, a drużyna Sergiego Barjuana została zmuszona do szukania miejsca w pobliżu pola karnego Buszczana.

Najlepszą okazję miał Memphis Depay już na samym początku meczu. W 5. minucie napastnik Barcelony doszedł do piłki, którą prowadził Ansu Fati, ale niepotrzebnie ją przyjmował, co dało czas obrońcom Dynama. Ostatecznie Holender został zablokowany.

Dynamo - Barcelona. Fati wraca i strzela gola

Sporo konkretów pokazali gospodarze. Uderzał Karavaev i Shaparenko, ale gospodarzom nie udało się pokonać ter Stegena. Blisko był też de Pena, który doszedł do bezpańskiej piłki na 16. metrze przed polem karnym Barcelony i szybko uderzył z pierwszej. Kapitalnie interweniował jednak ter Stegen.

Niemiec ratował Barcelonę jeszcze w kilku innych okazjach. Dynamo tworzyło sytuacje, ale bramkę jako pierwsi zdobyli goście. W 70 minucie Mingueza uderzył w pole karne, podbił piłkę Szaparenko, ale nie dobiegł do niej żaden z gospodarzy. Akcję skończył Ansu Fati, który potężnym uderzeniem pokonał Buszczana.

Trener Dynama szybko dokonał zmian chcąc jeszcze wyrównać wynik spotkania. Piłkarze gospodarzy byli bardzo bliscy zdobycia gola w kilku sytuacjach. Piłkę meczową miał na nodze Lednev, który w 80 minucie dostał podanie na 16 metr, ale źle przyjął piłkę.

Liga Mistrzów. Sytuacja w grupie E

Po 4 meczach liderem grupy E jest Bayern, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Barcelona jest druga (6 punktów), Benfica trzecia (4 pkt), a ostatnią pozycję zajmuje Dynamo (1 pkt).

W następnym meczu LM Barcelona zagra z Benficą o drugie miejsce w grupie. Dynamo zmierzy się z Bayernem na własnym stadionie.