Zamknij

Dwóch piłkarzy Atletico zakażonych COVID-19. Co z ich meczem w Lidze Mistrzów?

09.08.2020 22:11
Dwóch piłkarzy Atletico zakażonych COVID-19. Co z ich meczem w Lidze Mistrzów?

U dwóch piłkarzy Atletico Madryt stwierdzono obecność w organizmie koronawirusa. W najbliższy czwartek popularni "Rojiblancos" mierzą się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z RB Lipsk. Na razie nie wiadomo, jakie decyzje zostaną podjęte w kwestii tego meczu.

Hiszpański klub piłkarski Atletico Madryt poinformował o dwóch przypadkach zakażenia w ekipie, która miała udać się na turniej finałowy Ligi Mistrzów. Tożsamości tych osób nie ujawniono i zapewniono, że natychmiast wdrożono protokół medyczny.

Atletico ma zaplanowany na 13 sierpnia w Lizbonie mecz ćwierćfinałowy z RB Lipsk.

Zobacz także

Dwóch piłkarzy Atletico zakażonych COVID-19. Co z ich meczem w LM?

Testy - zgodnie z zaleceniami UEFA - przeprowadzono w sobotę. W niedzielę były znane wyniki. Na razie nie wiadomo, czy będzie miało to wpływ na ich udział w Champions League.

Natychmiast zakażone osoby zostały odizolowane od drużyny i przebywają w swoich domach. Klub wdrożył też protokół medyczny zalecany przez służby sanitarne w Hiszpanii oraz UEFA.

Klub poinformował, że czeka na kolejne wytyczne, a wszystkie służby - zarówno w Hiszpanii, jak i Portugalii - zostały poinformowane.

Z powodu pandemii koronawirusa zmieniono format rozgrywek Ligi Mistrzów. W Lizbonie zostanie rozegrany miniturniej. O awansie zadecyduje jedno spotkanie. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP