Zamknij

Trener Legii prosi o przełożenie meczu z Zagłębiem. "Ekstraklasa się nie zgadza"

04.08.2021 23:13
Trener Legii prosi o przełożenie meczu z Zagłębiem. "Ekstraklasa się nie zgadza"
fot. Josip Regovic/PIXSELL/Press Association/East News

Legia Warszawa przed meczem rewanżowym z Dinamem Zagrzeb będzie musiała jeszcze rozegrać ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. O przełożenie spotkania poprosił trener mistrzów Polski, Czesław Michniewicz. - Ekstraklasa się nie zgodziła – dziwił się szkoleniowiec.

Trener Legii Warszawa w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport poinformował, że chce, by Legia miała więcej czasu na przygotowanie się do meczu z Dinamem. Wojskowych w ten weekend czeka jeszcze spotkanie ligowe z Zagłębiem Lubin.

- Chcieliśmy przełożenia meczu, ale dostaliśmy od Ekstraklasy odpowiedz odmowną. Apeluję, by dla dobra polskiej piłki jednak ten mecz przełożyć. Jeśli tak się nie stanie na pewno żaden z graczy, którzy dziś zagrali z Zagłębiem nie wystąpi – zapowiedział Michniewicz.

Spotkanie Legii z drużyną Dariusza Żurawia ma się odbyć 7 sierpnia o godz. 20. 

Legia - Dinamo. Trener Kznar: to dla nas dobra sytuacja

Dinamo pomiędzy pierwszym a drugim meczem z Legią nie zagra już żadnego spotkania. Trener mistrzów Chorwacji nie ukrywał, że cieszy się, iż warszawian czeka dodatkowy wysiłek.

- Legia zagra przed rewanżem z nami mecz ligowy, my nie zagramy takiego spotkania - zrobimy sobie 2-3 treningi pod kątem spotkania w Warszawie. To dla nas dobra sytuacja, powinna nam pomóc – nie ukrywał Damir Kznar.

Legia - Dinamo. Boniek napisał do prezesa Ekstraklasy

W sprawie meczu z Zagłębiem zainterweniował już prezes PZPN Zbigniew Boniek. Nie żałował przy tym uszczypliwości w stosunku do prezesa Ekstraklasy, Marcina Animuckiego.

- Oczywiście, ze Ekstraklasa powinna przełożyć mecz Legii. To sprawa bardzo ważna dla naszej piłki. Kolega Animucki tego nie rozumie? A może za dużo myśli o tym jak załapać się do Zarządu PZPN, zamiast koncentrować się na tym, za co mu płacą. Jutro zmieni zdanie jak znam życie – stwierdził prezes PZPN.

RadioZET.pl/TVP Sport/legia.net