LM: Cztery gole w 14 minut. Lewandowski niemal w pojedynkę rozgromił Crvenę Zvezdę

26.11.2019 22:53
Robert Lewandowski

Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe Crvenę Zvezdę 6:0, a cztery bramki w 14 minut zdobył Robert Lewandowski. Pozostałe gole strzelili Leon Goretzka oraz Corentin Tolisso. Zobacz WIDEO wszystkich trafień supersnajpera reprezentacji Polski!

Crvena Zvezda Belgrad przegrała u siebie z Bayernem Monachium 0:6 (0:1) w meczu grupy B piłkarskiej Ligi Mistrzów. Cztery bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie w 53. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Kolejne gole dołożył w 60., 64. i 68. minucie. W 77. minucie został zmieniony. Ostatecznie mistrz Niemiec, który awans do 1/8 finału zapewniony miał już wcześniej, wygrał w stolicy Serbii 6:0. Na 1:0 wyprowadził Bawarczyków Leon Goretzka, zaś wynik przypieczętował Corentin Tolisso.

Lewandowski ma już 10 goli w bieżącej edycji LM, co daje mu samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Drugi jest Norweg Erling Haaland z FC Salzburg, który ma siedem trafień, ale w środę może poprawić dorobek.

Piłkarz Bayernu powiększył swój łączny dorobek w rozgrywkach Champions League do 63 trafień. To daje mu piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Od czwartego Karima Benzemy dzieli go już tylko jeden gol. Francuz tego samego dnia dwukrotnie skierował piłkę do siatki w spotkaniu Realu Madryt z Paris Saint-Germain (2:2).

Co ciekawe, popularny "Lewy" zdobył cztery bramki w jednym meczu Ligi Mistrzów już po raz drugi. Wcześniej polski napastnik mógł się pochwalić takim osiągnięciem w kwietniu 2013 roku, kiedy jeszcze w barwach Borussii Dortmund uzyskał cztery trafienia w konfrontacji z Realem Madryt (4:1).

Crvena Zvezda - Bayern Monachium: Wynik meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Crvena Zvezda Belgrad - Bayern Monachium 0:6 (0:1).

Bramki: Leon Goretzka (14), Robert Lewandowski cztery (53-karny, 60, 64, 68), Corentin Tolisso (90).

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).

Poniżej WIDEO wszystkich czterech bramek Roberta Lewandowskiego:

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ CRVENA ZVEZDA - BAYERN MONACHIUM W 5. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ LIGI MISTRZÓW:

FT

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzone emocje w tym spotkaniu i zapraszamy na kolejne nasze relacje!

FT

I sędzia zakończył mecz! Bayern rozgromił na wyjeździe Crvenę Zvezda 6:0, a cztery gole w zaledwie 16 minut zdobył Robert Lewandowski.

90+1'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

I mamy 6:0! Piłkę do siatki wpakował ten, który na to zasłużył najbardziej - Corentin Tolisso. Asystował Ivan Perisic.

87'

I mamy pierwsze celne uderzenie piłkarzy Crvenej, na bramkę strzelił Ivanic, ale łatwo obronił to Neuer.

86'

Leżał na boisku Aleksa Vukanovic, ale Serb wrócił do gry.

85'

Korner dla Bawarczyków niewykorzystany.

84'

Kolejny fatalny błąd piłkarzy Crveny, sam na sam z bramkarzem znalazł się Tolisso, ale fenomenalnie na bramce interweniował Borjan, który sparował piłkę na poprzeczkę.

83'

Przed dobrą sytuacją stanął Kimmich, ale Niemiec był na spalonym.

80'

Cały czas w spokojnym ataku pozycyjnym piłkarze Bayernu. Bawarczycy bawią się teraz piłką.

77'

Wrzawa na trybunach! Boisko opuści Robert Lewandowski, bohater tego meczu, strzelec czterech bramek w 16 minut. Zastąpi go Thomas Mueller.

76'

Zmiana w Crvenie: Ivanic pojawia się za Petrovicia.

75'

Na trybunach święto, Bayern naciera, ale już swobodnie. Główkował Perisic, lecz łatwo wyłapał to Borjan.

70'

Zmiana również w Crvenie: za Garcię pojawia się na murawie Radovan Pankov.

69'

Zmiana w Bayernie: Joshua Kimmich wchodzi na murawę za Javiego Martineza.

68'

Pierwszy gol "Lewego" z Crveną:

68'

Niesamowite! Lewandowski ładuje na 5:0! Czwarty gol Polaka!

64'

I mamy hat-trick Lewandowskiego i 4:0 dla Bayernu! Polak wykorzystał dośrodkowanie Pavarda i wpakował piłkę do siatki!

61'

Zmiana w Crvenej: Milos Vulic wchodzi na boisko za Jose Canasa.

60'

I kolejny gol Lewandowskiego! Coutinho posyła dośrodkowanie do Tolisso, ten przedłuża do polskiego napastnika, a "Lewy" nie marnuje wyśmienitej okazji! Crvena 0:3 Bayern!

58'

Uderzył z dystansu Tolisso, ale Borjan wybił piłkę.

57'

Przyśpieszył Vukanovic, oddał strzał na bramkę Neuera, ale mocno niecelny.

56'

Gra po bramce dla Bayernu uspokoiła się.

53'

Robert Lewandowski, drobi, przyśpiesza, znowu drobi i wreszcie pewnie pokonuje Borjana! "Lewy" na 2:0 dla Bayernu!

52'

Mamy rzut karny dla Bayernu! Robert Lewandowski znalazł się w polu karnym Crvenej, po czym nabił rękę obrońcy gospodarzy. Polak podejdzie do "jedenastki"!

51'

Goretzka sprzed pola karnego, ale wprost w ręce Borjana.

49'

Leżał na boisku chwilę Milunovic, ale Serb wrócił do gry.

47'

Szybko pierwsza akcja Crvenej, atakował Marin, ale ostatecznie zblokowany. Za moment z lewej strony piłkę na dobieg otrzymał Vukanovic, ale nie zdołał do niej dopaść.

46'

I rozpoczynamy drugą połowę! Przy piłce Crvena.

HT

W przerwie meczu prezentujemy jedynego gola w tym spotkaniu. Przed Państwem - Leon Gortezka!

HT

Sędzia kończy pierwszą część spotkania! Bayern Monachium prowadzi z Crveną Zvezda 1:0 po golu Leona Goretzki.

45+2'

Skontrował Petrovic, pognał prawą stroną Serb, ale nie zdołał nawet wrzucić w pole karne Bayernu. W porę zablokowany przez obrońców.

45+1'

Znów w natarciu Bayern, konkretniej Coman, który obrócił się w polu karnym Crvenej i wrzucił w stronę Coutinho, lecz bardzo niecelnie.

45+1'

45'

Do czterech razy sztuka. Wreszcie po rzucie rożnym Brazylijczyka piłka trafiła na nogę Daviesa, który zdołał uderzyć na bramkę Borjana, ale ciut za wysoko.

44'

Kolejny korner, kolejny raz Coutinho i kolejny raz zablokowani gracze Bayernu.

43'

Dwa rzuty rożne dla Bayernu w krótkim odstępie czasu. Oba niewykorzystane.

42'

A jednak nie! Tolisso pomagał sobie ręką przy przyjęciu podania od Boatenga. Gola nie ma, słusznie zresztą!

40'

I jest gol Roberta Lewandowskiego! Jerome Boateng zagrał świetną piłkę w stronę Tolisso, który zgrał od razu klatką do "Lewego", a Polak się tym razem nie pomylił. Crvena 0:2 Bayern!

39'

Wreszcie na lewym skrzydle Crvenej pokazał się Aleksa Vukanovic, ale w porę zablokowany przez Tolisso. Chwilę utrzymywali się w ataku Serbowie, ale wreszcie stracili piłkę.

35'

Moment spokojniejszej gry na boisku. W ataku pozycyjnym wciąż Bayern.

32'

I jeszcze raz Lewandowski, tym razem po ziemi dograł mu Davies, ale Polak został zablokowany. Za chwilę sędzia odgwizdał jeszcze spalonego Kanadyjczyka.

31'

Davies pomógł teraz nieco Crvenej i wybił piłkę na rzut rożny po prostej sytuacji. Po kornerze było nieco groźnie, ale szybko uspokoił sytuację Manuel Neuer.

29'

Kolejna szansa Lewandowskiego, tym razem z dośrodkowania górą, ale Polak minął się z piłką. Korner dla Bayernu, jednak niewykorzystany.

27'

Świetnie podanie Tolisso do Lewandowskiego, Polak jeden na dwóch, wszedł między obrońców, ale ci czysto wytrącili go z równowagi. Zaprzepaszczona, kolejna szansa napastnika.

26'

Chwila przestoju w grze Bayernu. Crvena jakby bardziej agresywnie, w końcu.

24'

Powtórka równie dobra, najpierw spróbował Lewandowski, za moment Coman, ale obaj zablokowani przez defensorów Zvezdy.

24'

Coutinho wywalczył rzut rożny, który sam za moment wyegzekwował, wrzutka dobra, no nogę Pavarda, którego strzał ostatecznie zblokowany. Będzie powtórka.

23'

Gobeljic z urazem głowy, ale wrócił do gry z bandażem. Gramy dalej!

21'

Leży na murawie Gobeljic. Czyżby kontuzja Serba?

20'

Róg Bayernu niewykorzystany.

20'

Faulowany Coman, będzie rzut wolny z dogodnej pozycji dla Bayernu. Ze stałego fragmentu gry uderzył Coutinho, dość zaskakująco dla Borjana, ale Kanadyjczyk w porę zainterweniował. Korner dla FCB.

17'

Korner niewykorzystany przez Bawarczyków.

16'

Szybko dublet chciał skompletować Goretzka, Niemiec posłał atomowy strzał pod poprzeczkę zza pola karnego Crvenej, ale świetnie wybronił to uderzenie Borjan.

14'

Pierwszy rzut rożny nie wypalił, drugi - nie wypalił, to odpaliła wrzutka numer trzy! Philippe Coutinho posłał idealną piłkę na głowę Leona Goretzki, a ten nie zmarnował szansy. Zasłużone 1:0 dla Bayernu!

12'

Borjan sprawdzony po raz drugi, tym razem przez Comana i rzut rożny dla Bayernu.

12'

Z dystansu uderzył Lewandowski, groźnie, ale bramkarz Crvenej na posterunku.

11'

Akcja Comana, dośrodkowanie, ale wprost w ręce Borjana.

10'

Koronkowa akcja Bayernu, przerzut Tolisso do Lewandowskiego, Polak główką do Coutinho, a ten przyjął, ograł obrońcę i uderzył na bramkę Borjana, lecz zblokowany.

8'

Robert Lewandowski stanął przed wyśmienitą szansą na gola po fatalnym błędzie obrońcy Crvenej, ale nie trafił nawet w bramkę. Koszmarne pudło Polaka!

7'

Żółta kartka dla piłkarza Crvenej - Nemanji Milunovicia.

6'

Dobra akcja Bayernu, piłkę w polu karnym odebrał Robert Lewandowskim, uderzył, ale za lekko i wprost w środek bramki Milana Borjana.

5'

Ponownie Bayern w ataku pozycyjnym. Przerzut do Kinglseya Comana, ale dobrze wybija na aut Marko Gobeljic.

3'

Crvena próbowała szybkiej kontry, ale Mateo Garcia nie zdołał dopaść do długiej piłki.

2'

Od początku meczu Bayern spokojnie, w ataku pozycyjnym.

1'

I rozpoczynamy! Przy piłce Bayern.

20:58

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na boisko. Za chwilę hymn Ligi Mistrzów.

20:55

Przypomnijmy, że Bayern wywalczył już sobie awans do 1/8 finału LM, a trzy punkty w dzisiejszym meczu zapewnią Bawarczykom pierwsze miejsce w tabeli. Crvena z kolei znajduje się na trzecim miejscu w tabeli i choć szanse na awans do kolejnej rundy Champions League ma niewielkie, z dwoma oczkami przewagi nad Olympiakosem jest głównym kandydatem do dołączenia w 1/16 do rozgrywek Ligi Europy.

20:41

Jako drudzy goście - Bayern Monachium:

20:40

Na początek składy obu drużyn. Jako pierwsi gospodarze - Crvena Zvezda:

20:38

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację meczu Crvena Zvezda - Bayern Monachium w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego przeżywania emocji tego spotkania!