Manchester City gromi Club Brugge. Popis drużyny Guardioli, gol debiutanta

19.10.2021 20:45
Club Brugge - Manchester City - WYNIK meczu grupy A Ligi Mistrzów

Manchester City nie dał najmniejszych szans Club Brugge w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Podopieczni Guardioli prowadzili grę od pierwszej do ostatniej minuty meczu na Jan Breydel Stadion, czego potwierdzeniem były dwie bramki zdobyte w pierwszej i trzy w drugiej połowie. Czwarty gol dla City padł po strzale 19-letniego debiutanta, Cole'a Palmera.

Club Brugge mierzyło z Manchesterem City po tym, jak w 2. kolejce pokonało RB Lipsk (1:2). Mistrzowie Belgii mieli przed meczem na koncie 4 punkty, bo w pierwszym starciu w fazie grupowej zremisowali z PSG zremisowali 1:1. Wtorkowy mecz na Jan Breydel Stadion szybko pokazał, że na zdobycie kolejnych punktów Brugge nie ma co liczyć. Manchester City zdominował spotkanie na tyle, że do 80 minuty gospodarze nie oddali ani jednego celnego strzału. Nie brakowało ich za to po stronie zawodników Guardioli.

Wynik meczu otworzył w 30 minucie Joao Cancelo, który otrzymał świetne podanie od Phila Fodena. Zarówno przed jak i po tej bramce City naciskało i szukało kolejnych trafień. Jedno udało się zdobyć w 43 minucie po rzucie karnym, który został podyktowany po faulu na Riyadzie Mahrezie. Algierczyk podszedł do piłki leżącej na 11 metrze i uderzył mocno, po ziemi, w lewy róg bramki.

Club Brugge - Manchester City: WYNIK. Druga połowa także dla City

Po przerwie City dalej naciskało. Szybko udało się trafić po raz trzeci - tym razem trafienie zaliczył Kyle Walker, a asystę Kevin de Bruyne. Czwarty gol to z kolei dzieło Cole'a Palmera, 19-letniego Anglika, który we wtorek zadebiutował w Lidze Mistrzów.

Na jakąkolwiek odpowiedź Brugge, a w zasadzie na pierwszy celny strzał gospodarzy, trzeba było czekać do 80 minuty.  Kibice niedługo potem dostali nagrodę za długie minuty oglądania gry swoich ulubieńców. Po zamieszaniu w polu karnym w 81 minucie gola zdobył Vanaken wywołując tym samym wybuch radości na trybunach. Choć szybko odpowiedział Mahrez, który wykorzystał podanie Fernandinho i podwyższył wynik na 1:5, to kibice do końca dodawali gospodarzom otuchy i podnosili ich na duchu.

Club Brugge- Manchester City: WYNIK

Club Brugge - Manchester City 1:5.  Gol dla Brugge - 81 - 'H. Vanaken. Gole dla Manchesteru City -  30'J. Cancelo, 43' R. Mahrez, 53' K. Walker, 67' C. Palmer, 84' R. Mahrez.

Liga Mistrzów. Grupa A - sytuacja

Po wygranej Manchesteru City z Clubem Brugge mistrzowie Anglii mają 6 punktów (wygrana z RB Lipsk, przegrana z PSG), a zdobywcy tytułu w Belgii 4 pkt (remis z PSG, wygrana z Lipskiem). O godz. 21 odbędzie się mecz PSG - Lipsk