LM: Osiem bramek w starciu Chelsea z Ajaxem. Kepa strzelił samobója... twarzą [WIDEO]

05.11.2019 22:55
Chelsea - Ajax

Chelsea FC zremisowała u siebie z Ajaxem Amsterdam 4:4 po między innymi dwóch samobójach i dwóch czerwonych kartkach dla gości. Pierwszego "swojaka" strzelił Tammy Abraham, zaś kolejnego bramkarz "The Blues" - Kepa Arrizabalaga. Hiszpański golkiper wpakował piłkę do własnej bramki... twarzą. Zobacz WIDEO tej kuriozalnej sytuacji!

Chelsea FC straciła pierwszego gola już w 2. minucie meczu, po tym jak Tammy Abraham niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po rzucie wolnym Quincy'ego Promesa.

"The Blues" szybko wyrównali na 1:1, a gola z rzutu karnego zdobył Jorginho. W 20. minucie spotkania na 2:1 dla gości strzelił Promes, natomiast 15 minut później kolejnym samobójem popisał się Kepa Arrizabalaga.

Chelsea - Ajax: Kepa Arrizabalaga strzelił samobója... twarzą [WIDEO]

Do rzutu wolnego z prawej strony boiska podszedł Hakim Ziyech, który bardzo zaskakująco zdecydował się na uderzenie z tej trudnej pozycji. Po fantastycznym strzale piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od... twarzy hiszpańskiego bramkarza i wpadła do siatki.

W 55. minucie pojedynku po raz czwarty byłego golkipera Atletiku Bilbao skarcił Donny van de Beek. Osiem minut później na 2:4 dla gospodarzy trafił Cesar Azpilicueta, a niedługo potem dwie czerwone kartki obejrzeli gracze Ajaxu - Daley Blind oraz Joel Veltman. W 71. minucie "jedenastkę" na rzut karny ponownie zamienił Jorginho, a niespełna 180 sekund później piłkę do siatki Andre Onany wpakował Reece James.

Szalony mecz na Stamford Bridge zakończył się ostatecznie wynikiem 4:4. Mimo że od 68. minuty Chelsea grała z przewagą dwóch zawodników, nie zdołała strzelić więcej niż dwóch bramek.

W pozostałym meczu grupy H Valencia ograła Lille 4:1. Ajax, Chelsea i walencjanie mają po siedem punktów w czterech rozegranych meczach. Lille ma zaledwie jeden i już niemal na pewno pożegnało się z awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.