LM: Sporting lepszy w starciu najsłabszych drużyn grupy C

19.10.2021 20:42
Besiktas - Sporting

Sporting Lizbona pokonał Besiktas Stambuł 4:1 w spotkaniu 3. kolejki Ligi Mistrzów w grupie C. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

1. Liga Mistrzów: Besiktas - Sporting [WYNIK]
  2. Besiktas - Sporting: Skład i kartki

Besiktas Stambuł i Sporting Lizbona po dwóch spotkaniach Champions League były bez punktów, podczas gdy ich rywale w grupie C, Borussia Dortmund oraz Ajax Amsterdam, mogły poszczycić się kompletem "oczek". Turcy najpierw ulegli u siebie BVB 1:2, a następnie na Yohann Cruyff Arenie przegrali 0:2. Portugalczycy z kolei zostali zmasakrowani przez Holendrów 1:5, a potem skromnie polegli w Lizbonie z BVB 0:1.

Dla obu drużyn była to zatem ostatnia szansa, by załapać się do wyścigu po awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Remis żadnej z nich nie urządzał, dlatego można było spodziewać się ofensywnego spotkania. Takie w istocie było, a obrońcy - zwłaszcza gości - lepiej niż w defensywie spisywali się w polu karnym przeciwników.

Liga Mistrzów: Besiktas - Sporting [WYNIK]

Wynik w 15. minucie otworzył stoper Sebastian Coates, który po rozegraniu rzutu rożnego wykorzystał zgranie swojego kolegi z linii obrony Goncalo Inacio i z bliska wpakował piłkę do siatki. Wyrównał Cyle Larin (25.), ale radość gospodarzy trwała zaledwie 120 sekund. Przyjezdni zaprezentowali bliźniacze zagranie z narożnika (gol Coatesa) i powrócili na prowadzenie. Tuż przed przerwą futbolówkę ręką w szesnastce zagrał Domagoj Vida, a z "wapna" na 3:1 podwyższył Pedro Sarabia. W doliczonym czasie gry arbiter nie uznał zdobytego z pozycji spalonej przepięknego gola Alexa Teixeiry.

Po przerwie tak dużych emocji już nie było. Piłka kilka razy obijała aluminium, dobrze spisywali się bramkarze, a napastnicy nie błyszczeli skutecznością. Dopiero w końcówce gospodarzy "dobił" Paulinho. W rezultacie Sporting zasłużenie wygrał z Besiktasem 4:1 i wskoczył na 3. miejsce w tabeli grupy C.

W następnej kolejce dojdzie do rewanżu w Lizbonie. Mecz Sporting - Besiktas odbędzie się 3 listopada.

Besiktas Stambuł - Sporting Lizbona 1:3

Bramki: Cyle Larin (25.) - Sebastian Coates (15., 27.), Pablo Sarabia (44. - karny), Paulinho (89.)

Besiktas - Sporting: Skład i kartki

Besiktas: Ersin Destanoglu - Valentin Rosier, Welinton, Domagoj Vida, FabriceN'Sakala - Souza - Rachid Ghezzal, Alex Teixeira, Miralem Pjanić, Cyle Larin - Michy Matshuayi oraz Gokhan Tore, Kenan Karaman

Sporting: Antonio Adan - Zohair Feddal, Sebastian Coates, Goncalo Inacio - Matheus, Joao Palhinha, Matheus Luiz, Pedro Porro - Pedro Goncalves, Paulinho, Pablo Sarabia oraz Ricardo Esgaio, Tiago Tomas, Neto, Nuno Santos, Daniel Braganca